| valentin233 a întrebat:

Am o problema care ma ingrijoareaza mereu cand ma gandesc la ea. Am 15 ani si am bratele foarte foarte subtiri. Sunt ca doua crengute dintr-un copac. Ce imi recomandati sa fac pentru a fii mai dezvoltate.
Va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Fă exerciții care lucrează musculatura membrelor superioare. Oricum, pe măsură ce mai crești se vor dezvolta și mușchii. Îți recomand să faci un sport.
Dacă ești obez și ai mâini și picioare subțiri atunci poate fi vorba de boala Cushing.

| T4ny4 a răspuns:

Sa astepti sa te dezvolti.La 15 inca nu esti dezvoltat complet.Ai rabdare, o sa ai timp de muschi si altele. Daca vrei spate mai mare si care sa nu incurce dezvoltarea incearca la inot.Dar, eu zic sa astepti!

| DeeaMarry a răspuns:

Cat de subtiri iti pot fi bratele... Cel mai probabil sunt proportionale cu restul corpului tau. Nu iti recomand sa faci flotari sau alte sporturi care iti determina marirea muschilor pentru ca nu mi se pare deloc estetic pentru o fata. O fata trebuie sa fie slabuta si delicata, nu sa aiba ditamai muschii!

| alyn21 a răspuns:

Apucate sa faci sport, fai flotari
faci pana nu mai poti, pana pici si nici atunci sa nu te lasi te ridici iar pici si tot asa daca vrei sa faci ceva

| bettiebeaver a răspuns:

Fa mai multe flotari pe zi si vei vedea ca o sa se ingroase putin cate putin.