| Stoleru_Andrei_1975 a întrebat:

am o problema cu o fata, de fiecare data cand vorbesc cu ea eu trebuie sa o bag in seama, adica daca nu o bag in seama si nu ii spun nimic, pot sa o tin asa toata saptmana, ea nu schiteaza nimic, nu spune nimic, si voiam sa stiu ce credeti despre asta, ma place? sau sa nu mai incerc

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu te baga si ea in seama din proprie initiativa, asta inseamna ca te place mult.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Poate este genul de fata care asteapta sa faci tu primul pas. Unele fete cred ca voi, baietii, le credeti usuratice daca incep ele primele o discutie. Acum nu stiu ce fel de discutii ai vrea tu. Daca vrei doar sa te intrebe de starea de sanatate, nu stiu ce sa zic.
Succes!

| MidnightR a răspuns:

Logic,nu vezi toate semnele? E clar ca e moarta dupa tine...
Dar ce sa intelegem? Ca iei fiecare fata la rand si daca nu da semne schimbi tinta? Ceea ce inseamna ca esti pe interes si nu ai nici cea mai mica dorinta de a cunoaste fata respectiva.Dar nu te condamn totusi, din moment ce nu iti place o fata
atat de mult incat sa vrei sa stii cu adevarat despre ea.

| MissADEEL a răspuns:

Când ești interesat de cineva, îți faci timp măcar cinci minute pe săptămână să vorbești cu acea persoană. Îți dorești cât mai mult compania lui/ei.
Când nu placi persoana respectivă și vrei să fii politicos, răspunzi sec întrebărilor, în mod evident, nu contactezi persoana respectivă, nu îți faci timp.
Părerea mea e că nu e interesată de tine. Cel puțin, nu destul cât să aveți măcar o prietenie.

| Stoleru_Andrei_1975 explică:

Am uitat sa mentionez ca are unele momente cand o intreb ceva si nu imi raspunde, abia dipa 30 min, o ora spune ceva

| AlinaAlina1999 a răspuns:

Si eu plac un baiat si daca el nu imi spune nimic nici eu nu ii raspund...incearca sa vorbesti cu ea poate ea e mai timida si crede ca nu o placi daca nu vorbesti cu ea