| OpelProblem a întrebat:

Am o problema cu prietena mea.I-am băgat penisul in vagin acum o săptămana, Menționez ca doar o data si a fost contact protejat.De atunci in doua dimineți tot amețea, o durea burta si ii venea sa vomite.Trebuie sa ii vina ciclul Duminica,ce sa fac,sunt speriat,nu stiu ce sa fac,dacă e însărcinată?
Va rog ajutați-mă,ar fi normal sa ii întârzie ciclul?
Înainte de asta mai făceam petting dar cu haine pe noi si nu era nimic adică nu se întâmplase nimic, oare ce are?
Va rog nu va bateți joc si ajutați-mă dacă știți ce se întâmpla...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in conditiile descrise sunt egale cu 0 (zero). Starile de disconfort descrise, nu sunt caracteristice unei sarcini in nici un caz, deoarece acestea nu pot sa apara/sa se produca niciodata atat de rapid. Pot fi de natura medicala dar mai degraba se datoreaza, fricii, temerii, groazei de a nu ramane insarcinata. Sunt efecte ale stresului si paranoiei instalate in subconstient, dar care ciar si irationale si doar imaginare pot sa "intunece" ratiunea. Incearcati sa va linistestiti fiindca sexul/joaca s-a produs cu penisul protejat, si fiindca a fost intretinut dupa trecerea a 3-4 zile fata de data ovulatiei, se poate afirma fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini in astfel de conditii este 100% IMPOSIBILA. Daca ciclul menstrual este de tip regulat, atunci in mod sigur menstruatia se va porni la data calculata/preconizata. Multa sanatate!

| OpelProblem explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, ai dreptate
Chiar apreciez raspunsul si faptul ca m-ai ajutat!

2 răspunsuri:
| dora784500 a răspuns:

Îți asumi responsabilitatea.

Dar acum, cel mai bine e să aștepți până duminică să vezi ce zice ea. E posibil să nu aibă ciclu regulat, așa că interesează-te.

Dacă ai spus că a fost contact protejat și nu s-a rupt prezervativul (bănuiesc), e o șansă foarte mică ca tipa să fi rămas însărcinată, însă nu-ți fă griji de pe acum și așteaptă să vezi ce zice ea.