| AnneIsHere a întrebat:

Am o problema cu un baiat..Imi place foarte mult de el si..Intr-o zi,saptamana trecuta mai exact, mergem cu prietena mea la mine si stiu ca in bloc cu mine mai stau colegi de-ai lui l-am vazut la scara blocului meu si a facut o fata de uimit.Colega lui care sta in bloc cu mine s-a combinat cu el, desi este foarte urata multi baieti o plac si mie mi-au zis toate fetele ca m-as potrivi cu el si sunt mult mai frumoasa ca ea plus colegele ei.A vorbit un coleg de-al meu cu el si a zis ca nu ma place doar pentru ca sunt mai mica ca el cu un an.Eu stiu ca asa e normal ca baiatul sa fie mai mare sau de varsta fetei.In rest totul e bine ii place cum arat.Ce as putea face?

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

"In rest totul e bine ii place cum arat" Tu ai suporta sa stia cu un baiat caruia ii place de tine doar pentru felul cum arati. Daca a spus ca nu te place inseamna ca o avea motivele lui, totusi inteleg ca nu ar avea nici o problema daca ati fi amici, macar atat, poate va cunoasteti mai bine cel putin

O zi buna!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Faza cu varsta e o tampenie, cand te indragostesti nu tii cont de varsta si chestii de genul. Vezi doar sa te fi indragostit de persoana potrivita; daca e un tip smecher din ala s-ar putea sa te faca sa suferi mult. Vezi pe unde sta, cum se comporta si ce prieteni are. Asa iti vei da seama daca merita sa fii cu el sau nu. Si in legatura cu colega ta: E probabil o fata usor de prostit si de aceea toti baietii sa uita la ea.

| schmoll a răspuns:

Buna,asta cu varsta este o prostie,iubirea nu tine cont de varsta,trebuie sa ma insisti,daca iti doresti mult, dar poate sa fie un baiat smecher de cartier, care te va face sa suferi, trebuie sa analizezi mult inainte de-a arunca in relatie, poate colega ta este o fata usoara, de aia o place totiwinkingmult succes pe viitor

| AnneIsHere explică (pentru schmoll):

Da ai dreptate este un smecheras de cartier.

| AnneIsHere explică (pentru schmoll):

Da ai dreptate este un smeceras de cartier.

| schmoll a răspuns (pentru AnneIsHere):

Eu dupa logica mea,cat de cat trecut prin problemele vietii,zic sa nu te arunci in mrejele lui, ca o sa profite de tine, si e pacat, iti vei gasi un baiat sa te placa in interior, cum meriti tu

| Pozitivca a răspuns:

Ce ai putea face? mmmmm cred ca ar trebui sa faci ceva ca sa te bage in seama indiferent de siuoatie imbracate cumve deosebit fii mereu vesela arata-i ca esti o fire glumeata hazlie si nemaipomenita arata-i ca esti inconjurata de baieti si permanent esti in centrul atentiei, iar in schimb cu virsta este o prostie deoarece baietii se dezvolta mai gru ca fetele de acea este recomandat ca baiatul sa fie cu 3 4 ani mai mare ca fata Succese.