| SamsungElectronics a întrebat:

Salut TPU! Am o problemă de mult timp. Mă simt foarte nasol și singur in ciuda faptului că nu am și eu o iubită ca și alți băieți, la liceu când sunt, văd mulți băieți cu cu fete de mână cuprinzăndu-se și sărutându-se la fel și prin oraș când sunt cu băieți. Sincer să vă spun eu nu prea am avut parte de noroc în dragoste, cu relațiile stau prost din calea afară mai mult de o săptămână nu m-a ținut cu o fată, de exemplu de luni până joi ☹️ eu peste o lună împlinesc 19 ani și când văd cupluri frumoase prin oraș și la liceu mă cuprinde tristețea și nu mai am chef de nimic în ziua aia și când mă gândesc că m-au refuzat vreo 9 sau 12 fete nici nu mai știu ce să fac. De mine ce pot să vă spun sunt un băiat: drăguț, lucrător, îmi place să muncesc, să tai lemne cu drujba, îmi place să merg la coasa vara să lucreze cu fânul și multe altele. Il știu pe un băiat care are 12 ani și are o relație cu iubita lui de 14 ani nu stiu exact câți ani are și au aproape 2 ani împreună, eu având 19 ani imediat nu mă pot bucura și eu de o fată, mă tem nu rămân singur ca și alții care au 30 de ani sau 35 care nu au avut parte de dragoste in viața. Vă rog frumos să mă ajutați cu niste expresii. Vă salut!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gagicile vor bani vor lux nu sa te vada cum tai tu lemne, ai bani sa le plimbi prin lume? Atunci o sa ai nu una 100 de gagici, nu ai bani nici sa le scoti la un suc o sa ai zero, nu conteaza că esti draguț, asa crezi tu, ele nu te văd asa, ele te vad o saracie si de saracie sau saturat, ele vor baieti cu bani.

| PuieMonta2002 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai bine de atat nici nu se putea spune

| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu ca la momentul potrivit sa gasesti o sotie.

| TheStrategist a răspuns:

O să cunoști pe cineva la momentul potrivit

| PuieMonta2002 a răspuns (pentru TheStrategist):

Si eu sunt în aceeasi situatie ca el si de multi ani caut pe cineva si nu gasesc. toate fetele cu care am încercat sa intru în vorba m-au refuzat...

| TheStrategist a răspuns (pentru PuieMonta2002):

Înțeleg perfect, și eu am fost refuzat de mai multe fete. Dar știi care e partea bună când nu ai relație? Ai mai mult timp să te ocupi de tine. Adică poți să mergi la sală sau să faci un sport care îți place, să citești (sau dacă nu îți place cititul să te uiți la un documentar), să înveți ceva nou. Și dacă începi să faci și chestiile astea e imposibil să nu te placă nici o fată. Când nu alergi după fete vin ele la tine, bro

| Silviu0792 a răspuns:

Asta e nimic la tine, eu am vazut cu ochii mei un coleg din clasa care pur si simplu era inconjurat de fete in liceu in timpul pauzelor pe toti cei 4 ani avand cred ca peste 30-40 de relatii insa problema tipului ala era ca l-a CA CA T masa foarte chipes lucru de care multi nu au noroc printre care probabil te afli si tu si nu ai ce face practic! daca nu footi acum in liceu in facultate nici sa nu te gandesti ca esti invizibil

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Ai rabdare, pe viitor sigur iti vei gasi jumatatea, capul sus, gandeste mai pozitiv, nu dispera. S-ar putea sa ai nevoie si de un prieten care sa te ajute cu ceva, dar tu sa-i spui viitoarei fete ca nu te-a ajutat nimeni.