| alexandrurap a întrebat:

am o problema foarte mare, ma mansturbez 2-3 min, si ejaculez! ajutati-ma urgent sa trec peste aceasta problema, funda!

7 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Da` alta ocupatie nu ai decat sa te joci ca disperatul cu cuculetul?

| szergiu a răspuns:

Opreste-te din masturbat. Asta e deja o forma de ipotenta. masturbarea este recomandata maxim de 2-3 ori pe SAPTAMANA!

| leader a răspuns:

Mai. baiatu vrea sa se masturbeze. doar ca nu vrea sa mai termine asa repede ( banuiesc ). te gandesti ca o asa o sa fie si cand faci sex cu o fata... acasa poti sa exaculezi cand vrei tu thinking cand faci sex cu o fata. bea o sticla de vin inainte. sunt ft serios. nu o sa mai ejaculezi deloc. dar nici chef nu prea o sa mai ai.

| ovidius a răspuns:

Vrei să te opreşti din masturbat? Sau vrei să nu mai ejaculezi? Că n-am înteles...
Oricum soluţiile:
La prima variantă ar fi mai multe remedii: autocontrol, o prietenă, alte activităţi care să te ţină ocupat în timpul liber.
Pt ejacualre se rezolvă cu vasectomie. Vezi că e definitiv!
http://www.sfatulmedicului.ro/......nitiva_584

| ovidius a răspuns:

Dacă ştii ceva engleză, ar fi ceva tehnici (nu mă apuc să ţi le şi traduc)
http://natural-premature-ejaculation-cure.com/delay-ejaculation.php

| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Sa ai vointa. Incearca sa iti faci o prietena cu care sa stai si poate asa iti mai trece pofta. Stiu ca exista si niste medicamente care te pot ajuta. Cauta-l la farmacie sau la magazinele naturiste.

| alexandrurap explică:

Vreau sa scap de ejaculare prematura