| SkrillexForever a întrebat:

AM o problema
imi place de o fata si na eu is mai timid asa cu fetele
si nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea ca imi este frica sa nu fiu respins si nu vreau sa ii sun direct
cand o vad si intru intro discutie mi se incurca limba si spun numai tapmeni gen
Ea: ce faci
Eu:Bine acum am fost la WC
gen din astea (nu dar asta nu am spus)
Simt atunci cand este trista si atunci ma intristez si eu si mi se rupe inima
iar cand mai mergem asa pe drum inspre casa de la scoala eu nu spun nimic si ii raspund numa cu da si nu daca ma intreaba ceva
Iar uneori cand ea nu este la scoala sau nu mergem impreuna pe drum ma ia asa o stare de depresie si imi vin tot felul de ganduri in cap de genul asta (nai sanse,mai bine te omori, is un prost, nu mai am de ce sa traiesc caci no sa pot sa imi gasesc perechea)
Nu stiu ce sa fac si cum sa ii spun ca imi e frica sa ma balbai si sa intru intr-o situatie stanjenitoare
un mic ajutor va rog
cum sa vorbesc cu ea
cum sa invat sa nu ma mai balbai (dar nu numa cu ea si cu alte fete)
si cum sa ii spun ca o plac in asa fel incat sa nu se supere
Funda!

9 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Te intreaba "ce faci?"
tu" bine, tocmai ma gandeam la tine"
ea: "chiar asa",
tu"aham...te prinde foarte bine blugii/ rochita asta/ astia"
ea: "ei na, chiar asa"
tu:"iti pune talentele in evidenta"...(un minut - doua de pauza ca ea sa presupuna ca te gandesti la chestii indecente, iar tu o privesti patimas de sus in jos ca si cum ai fi vrut sa sari pe ea sa o violezi) si spui"imi place cum te imbraci. se vede ca ai gusturi bune." si dupa aia pleci cu un pretext de genu "acu am putina treaba, dar poate iesim la un suc mai incolo"

| simonamaria a răspuns:

Si daca vei fi refuzat mai bine un refuz decat s asta-i cu gandul ca ai pierdut-o ca nu ai vorbitla timp. poate ti-o ia altul inainte.succes!

| ForeverWarrior a răspuns:

Daca vrei am ceva sa-ti spun care poate o sa te ajute. Daca vrei da-mi un mesaj pe privat ca nu vreau sa zic aici.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

I-ati inima in dintiwinking. Nu-ti fie frica de un refuz, in viata trebuie sa risti ca sa obtii cea ce vrei. Ia-o intr-un loc mai intim si spune-i "Imi placi. Vrei sa fim impreuna?". Sper ca te-am ajutat, bafta!

| justfreelove a răspuns (pentru MetalheadSatan666):

Tie asa iti place sa fii abordata?

| Blu3Smyle a răspuns:

Mai bine spune-i decat sa nu aflii si nu ai de ce sa te rusinezi faci o gafa asta e nu e sfarsitul comportate mai frumos cu ea si vezi ce iese tongue

| FeraruAndreea a răspuns:

Sa stii ca pentru ca esti baiat tu trebuie sa faci primul pas asa ca ai putea sa rogi o colega sau prietena ceva sa te ajute sa exersezi pana ii vei spune ca o placi. Poti repeta urmatoarele:

1.Sa iti faci un scenariu gen:
A tu B ea :
Ar fi o idee buna sa o luati in drum spre casa pe un drum mai lung si atunci sa-i spui:
A-hei! de foarte mult timp vreau sa iti spun ceva dar pana acum nu am avut acest curaj. Deci te plac tu ma placi?
B-(Vezi ce spune)big grina!(o iei in brate)
Nu!(ii spui si tu ok bine
dar doar sa stii ca te placeam foarte mult si tot drumul sa nu mai spui nici un cuvant poate o vei supara cu ceva)
2.Lasa-i un biletel si spune-i ce simti asa va fi mai usor

Mult noroc!

Funda?!?!?

| Anonima170 a răspuns:

Daca iti place chiar atat de mult trebuie sa iti infrunti temerile si sa-i spui ca o placi, pentru ca daca nu o faci ti-o va lua altul si te va durea enorm.Si chiar daca te va refuza mai bine un refuz decat sa nu stii niciodata ce s-ar fi putut intampla. happy

| HopeIsTheAnswer a răspuns:

In primul rand nu ai de ce sa fi timid cu fetele sau sa te balbai cand vorbesti cu ele deoarece si noi suntem oameni la fel ca tine si nu mancam baietii.Un mod usor prin care ai putea sa ii spui ar fi pe mess sau pe facebook ori daca vrei vorbiti prin mesaje pe telefon.Asa o sa ti se para mult mai simplu decat sa ii spui in fata si tu o sa fi mai relaxat.Mult noroc si mai usor cu timiditatea ok?winking