| David1994 a întrebat:

happy
Am o problema in viata sexuala! Nu ma tine mult. In 2 minute sunt gata, termin foarte repede iar partenera mea nu este pe deplin satisfacuta. happy Va rog niste sfaturi!. Precizez ca cu alte femei nu am aceasta problema, ma tine si pana la 15, 20 de minute. Dar de cand a aparut ea, in 3 minute am si terminat si am si adormit.

Răspuns Câştigător
| Jackul336 a răspuns:

Fa exercitiile kegel, da telefon la farmacie si intreaba de un medicament pe care il vei cumpara ca atare dupa ce-i obtii numele.

Te atrage prea tare fata si e ceva fiziologic sa termini prea repede.

Fa-i si tu ceva care sa o satisfaca pana cand iti revii. E pacat sa risti pierderea unei persoane importante din viata ta

Eu zic ca nu e grav ca la prima partida sa te termini in 3 minute insa la urmatoarea timpul ar trebui sa se tripleze iar la a treia sa ajunga la 15-20 de minute.

3 răspunsuri:
| AriantheLissa a răspuns:

Poate ea nu e persoana potrivita sau tu nu esti destul de excitat.

| Felys a răspuns:

O sa te lase pana la urma, poate e mai bine asa daca tot nu va potriviti in intimitate, probabil nu sunteti facuti unul pentru celalalt

| Alexsiatit a răspuns:

David, cu ea se pare ca este vorba despre un grad mai mare a implicarii tale emotionale. Daca sa reusesti sa nu te mai "concentrezi" pe propria-ti ta placere (si chiar sa uiti ca ar trebui sa fie) ci doar pe "trairile" ei, vei obtine rezultate surprinzatoare, la care nici macar nu te-ai gandit a fi posibile (semn cu ochiul)
Haide sa-ncerc putin mai altfel:
In timpul preludiului, uita ca existi si tu in aceasta "pveste" si acordai ei intreaga ta atentie si ado' pana-n pragul orgasmului... Abia apoi penetreaz-o, simte-i fiecare reactie de placere, fiece tremur ( trupul ei iti "va vorbi de la sine) si "comunica" cu interiorul ei. Cand simti ca esti pe punctul de-a ejacula, retragete bland(in timp util) din ea...si "linisteste-te" canalizandu-ti mental "energiile" spre cel de-al treilea ochi. Cand ai "scapat" de-a ejacula, continua de-a o alinta gandindu-te in continuare doar la ea si folosestete de toata imaginatia pentru a-i tine in continuare starea de extaz( de ce nu un mic "oral"?)
Astfel vei depasi momentul si potenta ta chiar va deveni din ce in ce mai "feroce", in a doua, a treia penetrare.
Cu timpul, vei vedea ca pentru a te "linisti" in momentul tau "critic" nu va mai fi nevoie sa iesi din ea ci doar sa-ti incetezi miscarea si-apoi so' reiei mult mai viguros si producand astfel placere ei din ce in ce mai multa...
Momentul ejacularii tale si-a orgasmului ei dupa mai multe "abtineri" repetate, ar trebui sa vi-l sincronizati si crede-ma David, va fi unul cum nu l-ati mai avut niciodata! Alexsiatat