| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

am o problema mare!

Sa incepem sper sa nu va plictisesc, acum 2 saptamani am luat o pauza cu prietena mea din motivul "mofturilor ei" nu le mai suportam si am luat pauza. Bine a trecut aceste 2 saptamana, totu a fost ok, eu nu mai voiam sa o caut. dar s`a intamplat ca vineri a fost ziua mea de nastere si am invitat`o pe ea si prietena ei cea mai buna, si acolo s`a intamplat sa ma combin iar cu ea. Dar din greseala am facut`o geloasa cu prietena ei cea mai buna. Si din cauza asta au izbucnit certurile, ea geloasa a crezut ca eu o plac pe prietena ei si daca mie imi este bine cu ea ne lasa impace. CEEA CE NU E ADEVARAT

Ma-m saturat sa ii tot zic ca nu o plac pe prietena ei, iar ea nu vrea sa inteleaga parca e un copil de 2 ani (are 18). Si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Mi-am cerut scuze, daca din greseala am facut-o geloasa. Si imi spune ca NU STIU CE VREAU DE LA RELATIE, adica ce vrea sa zica cu asta? ce ar trebui sa fac?
astept raspuns

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Varianta scurtă de răspuns: ALTA!
Chiar ai de gând să-ţi toci nervii cu toate mofturoasele?

13 răspunsuri:
| ingerasul90 a răspuns:

Convinge'o... iesiti in doi si atunci cred ca nu veti mai avea conflicte de genul acesta

| amanda33 a răspuns:

Pai da si are dreptate. Nu stii ce vrei de la relatie. Daca nu suporti ceea ce face ea, trebuia sa ii spui : uite fata, relatia asta nu merge ca faci tu ca trenu zilnic". Apoi ii spuneai toate neumultumirile tale. Poti foarte bine sa iti incepi o noua relatie cu o alta fata si sa fii mai linistit, ca asta e important. asta ar trebui sa faci
succes

| gigiro a răspuns:

E greu de spus. Poate era mai bine daca ne dadeai un mic exemplu cu un moft de-al ei.Banuiesc,ca tu faci niste greseli, pe care ea nu le mai accepta, sau poate nu e sigura pe dragostea ta. In general fetele, vor siguranta, vor sa fie unicele, sa nu te mai uiti in dreapta si-n stanga, sunt posesive. Cred ca si cu pauza de 2 saptamani ai gresit, pentru ca i-ai dat de banuit. Ai facut bine ca ai invitat-o la tine, dar ea se astepta ca tu sa te porti ireprosabil, ca un sot.si pana la urma, uite ce a iesit. Trebuie sa discuti serios cu ea, sa-i dai de inteles ca tu te gandesti numai la ea, ca poate in viitor va veti casatori.in orice caz ceva care sa-i ofere siguranta.

| Afdsa a răspuns:

Buna.
Ce'i drept, sunt o multime de baieti care nu se pot "abtine", ca sa o zic asa laughing.
Adica, poate tu nu te-ai dat la prietena ei, cum zici tu, dar poate ai vorbit mai frumos, sau mai nu stiu cum cu ea, fata de inainte, si poate de aia i s-a parut prietenei tale ca te dai la cea mai buna prietena a ei happy.
Esti intr-o situatie cam aiurea. -.-"
Adica esti cu ea, va certati din anumite "mofturi ale ei", puteai macar sa le precizezi, ca sa imi dau si eu cu parerea. dar na, asta e.^^
Si... daca iti tot zice ca nu stii ce vrei de la o relatie, de ce continua sa mai stea cu tine? De ce devine geloasa daca tot ea pune botu'?laughing
In fine, nu stiu raspuns. Tu decizi daca vrei sa mai fii cu ea in continuare, sau nu. Faci ce simti.Succes xD!

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Dar i-am spus fetei ceea ce face, i-am spus ca m`am saturat de mofturile ei, dar nu se schimba. din cauza asta am luat si pauza aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.fostaprietena.info/? username=34892
uite ce a patit alta

| bebitzuluy a răspuns:

Daca o iubesti, convinge-o ca nu o placi pe prietena ei. Daca nu, ALTA!

| Afdsa a răspuns:

Pai, daca te-ai saturat de mofturile si figurile pe care ti le face.
Fa-i vant laughing, sunt destule fete, care au totusi ceva si in partea interioara nu numai cea exterioara. xD

| mary9014 a răspuns:

Hmmm...pana la urma toate suntem mofturoase:nu ne convine aia, nu ne convine aialalta, si mie mi s-a zishappy eh. dar pana la urma voi, baietii vedeti numai partea rea a noastra si nu stiti ca toate mofturile, ma rog aproape toate sunt din cauza ca nu vrem sa va pierdem.Eu cred ca ar trebui sa discuti cu ea, sa ii spui ce te deranjeaza la ea.ca ar trebui sa fie mai...si sa o rogi sa iti spuna si ea ce a deranjat-o la tine.Pana la urma amandoi trebuie sa lasati de la voi.ca degeaba lasa unul o perioada ca apoi sa iti reproseze ca numai ca tine facehappy (cum mi s-a intamplat mie. si nici nu stiam de unde a venitlaughing) Sper ca ti-am fost de folos cat de cat!:* Succes!

| Tweetymrrr a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa abia loc aceea discutie. In locul tau i-as zice (daca as fi baiat)."Sincer, m-am comportat dragut cu tine, nu e vian mae ac esti geloasa.Este ok, am inetels ca nu vrei sa te schimbi pentru mine, ceea ce inseamna ca in ochii tai sunt un "amarat" va sa zica waiting (aici pui murtitsa aia smug)."
Pa si la revedere. tu chiar ai de gand sa stai toata viata sa faca ce vrea ea din tinelaughing)smug. Raspuns concret :Nuwinking
BaFThA! :*sUNT ALTE FETE CARE TE MERITA MULT MAI MULT CA EA!

| alexuzha a răspuns:

Laso putin in pace si eu cand mi se pune pata fac asa cu iubitul meu pn iel chiar vrea sa ma faca geloasa. da auzi pretenei ei ii place de tine? ca poate daca nu ii placea i explica ea

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Prietena ei e foarte de treaba si vb orice cu ea, dar nu ma intereseaza daca ma place sau nu. eu nu o plac asta e important, si ea nu intelege asta (prietena mea)

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca o iubesti vorbeste cu ea si convinge-o ca nu ai nimic cu prietena ei. Daca nu, las-o, si vezi-ti de treaba ta!