| GinglindSummer a întrebat:

Am o problema.Nu sint foarte comunicabila.Cind eram mai micuta nu aveam probleme cu asta, insa acum ...La repaus cei mai draguti baieti din scoala noastra stau afara pe linga scoala, si cu ei stau si citeva fete care prin nimic nu sint mai bune decit mine.insa nu inteleg cum de se cunosc. Am nevoie de sfat, chiar imi place ft mult unul din ei si el permanent flirteza cu privirea, insa ce pot sa fac.Plus la asta colegele mele de clasa nici nu vor sa steie cu mine pe undeva. off)

Răspuns Câştigător
| PuSS a răspuns:

Cred ca ar trebui sa lasi timiditatea la oparate si sa te integrezi mai bine in grupurile din clasa ta.sa iti faci mai multe prietene.si fii sigura ca odata ce vei avea prietene te vor ajuta si ele sa intri in vorba cu acel baiathappy
Fii mai indrazneata, mai prietenoasa si lasa timiditatea la oparte ca nu iti este de foloswinking

4 răspunsuri:
| Sinceritate777 a răspuns:

Stiu cum este... asa eram si eu. Te sfatuirsc sa incerci sa treci peste aceasta problema. Cand te intalnesti cu ei poti sa-i intrebi ''Ce faceti baieti'' sau ceva de genu si treptat treptat o sa te integrezi si tu prig grupul acela si poate cine stie... o sa fii prietena celui de care iti place. succes funda:X?

| PetronelaBurlacu a răspuns:

Comunicativa nu comunicapila

| BlueBird a răspuns:

Pai 1. se scrie comunicativa nu comunicabila si 2 laughing ar fi o idee super daca ai lua o sticla de apa si iai turna-o in cap celui pe care il placi happy sau doar sa il uzi un pic ca si asa e cald afara laughing si uite asa va mai imprieteniti.Nu stiu nu prea am ideei pe caldura asta big grin

| BlueBird a răspuns:

Lsa tiiditatea asta si fii mai tupeista. Intreaba-i ce fac vorbiti despre subiecte cum ar fi muzica care o aveti in comun. CHestii amuante din clasa.