| neotech a întrebat:

am o problema, si de la ea o aparut o intrebare care o adresez baietilor, dar dac si fetele au ceva idee pot sa scrie si ele.deci sunt cu o fata de mai mult de 1 an, si inca n-am facut dragoste.am vb despre asta deschis cei drept pe tel sau prin mesaje, am pipaito si prin locuri intime dar cind ajung so dezbrac nu vra dragoste.nu stiu ce sa fac.am 16 ani si ea la fel(ea e virgina dar eu nu). pot sa zic ca nu stiu cum sa excit o fata dar am avut dragoste cu alte fete si nu e asta problema... dar cu ea e mai greu si nu mai pot deamu rezista si imi pare ca am so insel, dar na-s vrea co iubesc enorm si nu vreau so pierd. da eu inteleg ca trebuie sa vb cu dinsa ft frumos, sa fiu romantic, sai arat ca poate avea incredere in mine. dar nu se primeste deoarece noi ne certam in fiecare zi aproape, ba ca ea se uita la altul, ba ca vb cu altul ceea ce nu trebuie... ajutati-ma va rog daca puteti cu ceva.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte mica si pentru sanatatea ei ar fi mult prea periculos sa-si inceapa viata sexuala acum. Stii si tu de cancerul de col si riscul foarte mare la care sunt expuse fetele care isi incep prea devreme viata sexuala. daca o iubesti cu adevarat, daca nu vrei sa-i faci un mare rau, asteapta macar pana ea face 17 ani si jumatate. Nici macar nu mai este mult, un an si ceva care va trece foarte repede daca chiar va iubiti.

| TorenT a răspuns:

Trebuie sa-i spui deschis si sincer ce parere ai tu despre asta. Stiu ca nu e usor, dar alta solutie nu ai. Mai ales ea daca e finuta asa cum zici, are sa inteleaga si o sa ajungeti la un compromis. Pur si simplu sa-i spui ca tu asta vrei si asta ti se pare normal.(parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Deci zici ca e virgina? Poate ii e frica, te-ai gandit? Fiecare fata este fricoasa la inceput. Cat despre faptul ca se uita la alti baieti... Explica-i ca daca te iubeste, nu are rost sa se uite dupa altii. Bafta!:d

| Dr3yga20 a răspuns:

Drept sa-ti spun ai fost putin neinspirat cand ai redactat povestea asta.Unu la mana, arati de parca ai fi obsedat dupa sex si asta este ceea ceti doresti cel mai mult de la prietena ta, 2 spui ca va certati toata ziua "ba ca ea se uita la altul, ba ca vb cu altul ceea ce nu trebuie." Asta inseamna ca ea este singura cu probleme.Nu te-ai gandit ca poate va certati si din cauza ta sau ca nu se uita la alti baieti cum crezi tu. Daca are aceeasi varsta ca tine poate nu vrea sa-si piarda virginitatea fortat si asteapta momentul magic sau sa fie majora.Nah sunt baiat dar ii dau dreptate ei, eu nu mi-as forta prietena sa faca sex cu mine.

| CryssCrySta a răspuns:

1lasati gelozia
2aratai ca o iubesti sipoate avea cu adevarat incredere in tine
3toti baieti sunteti la fel numai de sex va pasa mai gasitiva si o alta preocupare.