| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema si nu stiu ce sa mai fac. Am tot ce ce-mi doresc dar nu pot sa zambesc,simt lipsa unei persoane foarte mult si sunt foarte deprimat iar nimic nu ma poate ajuta nici macar distractia cu ajutorul baniilor, au trecut 9 luni si stariile mele se schimba de la o zi la alta (o zi sunt fericit in alta deprimat)si amintirile tot imi revin in minte si ma simt nasol.Cum sa scap de tot de tristetea asta?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

9 luni?!?! Este un timp al naibi de lung si toxic in care sa te gandesti tot la ea, mai ales la varsta ta.Actioneaza rapid, oricat te`ar durea, pentru binele tau.Fii barbat ce dracu!

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ori ai tot ce`ti doresti, ori nu ai. Aparent nu ai, pentru ca suferi.Sa mai spuneti ca banii sunt totul, uitati ca nu sunt, asta ne spune aceasta trista persoana! O lectie de viata.

Draga persoana trista, cum sa te putem ajuta sa scapi de tristetea ta daca nu stim care este problema? Asa in general, ai putea sa repari acea problema ca sa dispara si tristetea ta.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Sufar dupa o persoana iubita ca sa spun asa...

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahh, inteleg. Urata treaba. Totusi mai multe detalii ar fi de folos.De exemplu motivul despartirii, cat timp ati fost impreuna, ce numar de telefon are? Oricare ar fi problema, sunt sigur ca poate fi rezolvata daca si tu chiar iti doresti asta, indiferent cat de naspa ar fi situatia in momentul de fata.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Am fost alaturi de ea cam 6 luni iar acum distanta ne-a despartit fiindca s-a mutat din tara nu a fost o despartire dorita de noi si inca nu pot sa o uit orice as face, ma distrez, ies cu prietenii dar degeaba seara tot imi readuc aminte de ea.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este vorba de distanta iar posbilitatea de a merge dupa ea iese din discutie, cel putin momentan, ai putea sa incerci sa umpli golul cu altcineva, pana vei avea ocazia sa va revedeti si posibilitatea de a sta impreuna undeva.Iesitul cu prietenii nu are efect, dupa cum ai spus si tu, asa ca nu`ti voi recomanda nici sa-ti umpli timpul cu diferite activitati, clar nu va merge in cazul tau.Ramane doar optiunea de a`ti gasi pe altcineva, macar temporar, care sa-ti aline dorul de ea. Daca tu crezi insa ca ar fi posibil sa te duci dupa ea si sa va mutati impreuna, atunci actioneaza in aceasta directie. Si inca ceva, timpul ajuta, mai trece o zi si inca una si inca una si`ti va fi mai usor.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Am 15 ani nu am cum sa merg dupa ea iar ideea de a gasi pe cineva ''doare'' chiar daca au trecut 9 luni parca tot nu pot sa o uit imi aduc aminte de ea de fiecare data sad

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

O sa incerc, mersi mult de ajutor!

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricand! Fruntea sus si bucura`te de viata, nu mai renunta la prima greutate happy

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

9 luni?!?! Este un timp al naibi de lung si toxic in care sa te gandesti tot la ea, mai ales la varsta ta.Actioneaza rapid, oricat te`ar durea, pentru binele tau.Fii barbat ce dracu!