| MariaaFairytale a întrebat:

happy
Am o problema :/
Vorbeam foarte mult cu un baiat! Pana cand sa imbatat -_- si intr-o noapte mi-a trimis un mesaj prostesc. perverswinking.
Eu nu stiam ce sa fac si din cauza mea a2a zii a ajuns la urechile tatalui sau ca el s-a comportat urat cu mine si i-a cam zis 2 vorbe..sa nu mai bea si sa aiba grija ce face. El s-a suparat pe mine. a zis ca nu stiu de gluma si ca sunt o paracioasa..si mi-a dat ignore/block/si nu imi rasp. la tel. Acum 3 zile era ziua mea si mi-a trimis mesaj 'La multi ani' si-a calcat pe orgoliu. m-am bucurat. apoi ziua urmatoare a fost si ziua lui si i-am lasat un cadou, mi-a multumit prin mesaj si i-am trimis back un mesaj gen 'imi pare rau..nu merita sa fim suparati pentru atat' etc. dar tot nu vrea sa imi vb. straight face
Ce sa fac? Am trecut ieri pe la el si nu mi-a deschis sad.
E foarte orgolios..si petreceam mult timp impreuna. eram ceva mai mult de prieteni dar nu vroia sa recunoasca. acum vrea sa para moale facand pe sefu! Vreun Sfat? straight face Stiu ca sunt eu de vina ca nu ar fi trebuit sa afle tatal lui despre asta, dar totusi..se poarta copilaros facand pe suparatul.

8 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti un nou prieten, care sa nu fie intr-atat de imbufnat ca si"fostul"! Nu e singurul baiat de pe pamant! Cand te va vedea cu altul, ii vei da motiv sa bea, fii sigura de asta! Bafta

| Emilian65 a răspuns:

Ignora-l si tu, si ai sa vezi ca isi va reveni.

Răspuns utilizator avertizat
| InnaArkane a răspuns:

Buna Maria!
Problema ta este una destul de nasoala.Am o veste buna si o veste proasta.
Vestea proasta este ca in primul rand este vina ta, ar fi trebuit sa vorbesti cu el inainte sa il parasti tatalui sau.
Vestea buna este ca si el este vinovat. Daca nu erati mai mult decat prieteni nu avea nici un motiv sa iti trimita un astfel de mesaj pe telefon, indiferent daca era beat sau nu.Problema e ca el, fiind un mare copil nu va face primul pas nici daca I-ar depinde viata de asta("calitate" specifica masculilor) deci tu esti cea care ar trebui sa inceapa.Ar trebui sa incepi prin ai trimite un mesaj cu scuze si sa il inviti la un suc sau ceva ca sa puteti vorbi intre patru ochi. Daca nu iti raspunde si are de gand sa stea suparat pe tine doar din atata lucru atunci e un mare prost caci nu stie ce pierde.SUCCESURI!(Da,da, stiu ca este de fapt succese, scutiti-ma, voi, desteptilor!)

| MariaaFairytale explică (pentru InnaArkane):

Ai foarte mare dreptate.
Stiu ca nu ar face primul pas. -.-
Asa ca am riscat eu mai multe.i-am trimis mesaj cu 'Uite,imi cer scuze pentru ce s-a intamplat, nu a fost intentia rea sa ajunga la urechile tatalui tau, nu crezi ca tu esti cel copilaros daca te superi doar pentru atat? Lasa orgoliul, nu merita sa stam suparati pentru asta, m-ai bine m-ai scoate la un suc de ziua ta laughing '
Si nu mi-a raspuns. Apoi a2a zii (14 Oct.) a fost ziua lui si i-am trimis 'La multi ani' si la asta mi-a raspuns 'Ms' -_-.
Deci..de parca intentionat la chestile de sarbatorit (ziua mea..cand mi-a trimis mesaj de la multi ani. ziua lui cand mi-a raspuns..si mi-a multumit si pentru cadul pe care il l-am lasat) imi raspunde numai la astea..la restul, nu! La scuzele mele..etc. Ce sa fac? Am avut atata rabdare cu el.

| MariaaFairytale explică (pentru InnaArkane):

Ai dreptate.
Mda..imi dau seama ca nu ar face el primul pas in nici un caz.
Dar si eu..am tot riscat. I-am trimis mesaj : 'Uite,imi cer scuze pentru ce s-a intamplat, nu a fost cu intentie rea sa ajunga la urechile tatalui tau, nu crezi ca tu esti ala copilaros daca te superi doar pentru atat? Lasa orgoliul, nu merita sa stam suparati pentru asta, m-ai bine m-ai scoate la un suc de ziua ta laughing.
Si la asta nu mi-a raspuns...mi-a raspuns insa a2a zii la mesajul pe care il l-am trimis 'La multi ani!' (14 Oct.) si mi-a si raspuns imd! 'Ms'
Deci intentionat imi raspunde doar la mesajele acestea..si la alea la care imi cer scz.etc. nu! 1. vrea sa imi arete ca ce zice asa ramane..si ca el vb serios si daca cedeaza va parea moale.
2.mi-s-a parut dragut si mi-a dat o speranta in plus faptul ca si-a amintit de ziua mea si mi-a urat la multi ani chiar daca nu imi vb-este. inseamna ca ii sta gandul la mn..doar daca a facut asta doar din politete straight face
3.la tel. nu raspunde..la mesaje nu.ce sa mai fac? stau si astept sa ii vina mintea la cap? cam mult de asteptat..mai ales cu orgoliu pe care il duce. am avut atata rabdare cu el.

| MariaaFairytale explică:

Acum vrea sa para tare*