| youandme a întrebat:

Salut, TPU, am problema din care nu stiu cum sa ies, ceva timp am cunoscut un baiat cu care vreo 4 luni am comunicat pe net, dupa aia am hotarit sa na vedem, la prima intilnire a aparut o atragere nebuna intre noi, mult comun, am inceput sa ne vedem mai des, sa ma sune si asa mai departe, incepusem sa ma indragostesc, dar de citeva zile a disparut, motivindu-mi ca are ceva de rezolvat si nu poate nici sa ma sune, nici sa ne vedem, apoi am aflat de la el ca are prietena, cu care se intilneste de vreo 4 ani, mia cazut inima, am inceput sa pling, el imi spune ca are nevoie de ceva timp ca sa hotarasca ceva, ca nu poate asa repede parasi omul cu care a trait 4 ani, si pe care acum nu o mai iubeste, dar pe mine ne vrea sa ma piarda, sunt inebunita de situatia aia, spuneti-mi ce sa fac? cum sa procedez, fiindca tare il iubesc!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşteaptă-l să ia o decizie.
De tine se simte atras nebuneşte iar cu ea a stat 4 ani. Prin urmare, trebuie să facă cumva să n-o rănească nici pe aceea.
Aşteaptă să ia o decizie şi respectă-i-o oricare ar fi aceia.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te-a mintit. E problema ta daca il ierti sau nu. Daca il iubesti asa de mult, preseaza-l sa-ti dea un raspuns cat mai repede!

| sasha a răspuns:

El trebuia sa se desparta de mult de aeea sau macar sa iti fi spus ca are pe cineva momentan, in cazul acesta daca gasesti pe alt cineva eu zic sa nu il mai astepti pe el, si tu chiar il crezi ca nu o mai iubeste pe aia dupa 4 ani, poate isi face cu tine damblaua si iar se intoarce la ea. treaba ta faci cum vrei, dar sa ai grijawinking

| yami a răspuns:

Ma pui pe ganduri, si iubitul meu tot ia pauze, tot pe net l-am cunoscut. am fost si acasa la el, vrea sa ne casatorim, dar iar a disparut, si zice ca nu are nimic cu mine. da, si eu cred ca tb sa asteptam, doar ca eu i-am trimis un sms de ramas buna, ca ma ardea indiferenta lui, si se pare ca asa va facesad. poate ca nu tb sa faci greseala mea, poate ar aprecia ca astepti si-l lasi sa decida ce simte, ca altfel ii grabesti decizia si s-ar putea sa nu fie in favoarea ta. rabdarea e de aur, poate cealalta nu e ca tine si acum incearca sa faca diferenta si sa ia cea mai buna decizie!

| kaya a răspuns:

Ce poti face? Sa astepti sa vezi daca face ceva din ce ti-a promis, daca o lasa sau nu, daca nu e casatorit sunt cateva sanse pentru a se desparti dar nu se stie niciodata, asa ca nu e bine sa iti faci sperante false, e posibil sa nu o mai iubeasca dar e posibil sa o iubeasca tu nu ai de unde stii, daca ti-a ascuns ca are prietena nu prea poti avea incredere in vorbele lui.Ma gandesc sa nu caute doar aventuri si sa aiba ganduri serioase cu ea, ca el sunt multi, am intanlit si eu unu din pacate care mi-a facut asa, stiu ca e greu sper sa treci peste tot cu capul sus ca viata nu se termina aici.Asteapta sa se hotarasca si daca nu face nimic lasa-l sa isi vada de viata lui, fiecare plateste pentru greselile lui, tu fa-ti viata ta.Numai bine si incearca sa fii tare.Mult noroc

| Mirela a răspuns:

Daca a inselat. o pe ea. dupa 4 ani de relatie.

nu vad d c pe tine nu te.ar insela dupa un timp?

cine fce ceva odata oh go on de obicei o sa se mai repete...

macar. putea sa. ti spune de ea...ar fi fost altfel. dar asa... e km aiurea

| Pana a răspuns:

Sa il astepti cu o decizie.intelege-l.

| adya77 a răspuns:

Nu va mai umiliti fetelor cu asa relatii pe internet. Gaseste pe cineva care sa te merite sa iti fie aproape si sa fi doar tu pentru el. Daca tinea cu adevarat la tine iti zicea de cealalta iubita si statea doar cu tinesi sa fim seriosi dupa 4 ani sa nu simti nimic...sa nu stie ce sa aleaga ...asta e vrajeala! nu te lasa o sa treci peste e greu dar nu imposibil! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta si daca o alege pe cealalta fata incearca sa intelegi ca se intalnesc de 4 ani si incearca sa uiti de el si sa-ti gasesti pe altcineva potrivit pentru tine