| astamik a întrebat:

am revenit, cu o noua intrebare. Am fost 6 luni cu un tip, pe care il iubesc foarte mult. N-am stiut sa am incredere in el si din cauza asta ne-am certat de foarte multe ori, mai ales ca de cate ori, mi se parea ceva ciudat, il acuzam pe el " ca nu ma iubeste, ca nu tine la mine", lucruri cu care l-am ranit. El a trecut peste toate aceste lucruri, iar cand ne intelegeam mai bine, o "prietena" de-a mea, a inceput sa bage strambe, din nou l-am acuzat pe el. prietena mea, imi spunea ca el se da la ea, ca pe ea o place, iar eu, naiva, am crezut-o, lui i-am spus lucruri cu care l-am ranit f mult, dar si eu sufeream, el a venit la mine, mi-a demonstrat ca nu nicio legatura cu acea fata (inregistrase toate convorbirile, iar ea imi spunea mie exact opusul la ce-i sp lui). zis ca a vrut ca eu sa stiu asta ca sa nu sufar crezand ca el are ceva cu ea, dar ca l-am ranit f mult si prin asta i-am demonstrat ca nu o sa ma schimb niciodata si mereu o sa-l ranesc si o sa-l acuz pe nedrept. ultima data cand am vorbit, inainte sa inchida a zis "si totusi...", cand i-am cerut sa fie mai explicit a zis sa ma gandesc... de atunci nu mai raspunde la tel.
Mai pot face sa salvez relatia asta sau sa ma impac cu gandul ca asta e, am gresit, iar pe viitor sa nu mai repet greseala?

9 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa te schimbi...si sa ii demonstrezi asta.

| Elisa a răspuns:

Mai poti salva ceva explicandu-i si lui toate lucrurile pe care ni le-ai zis si noua.

| MajorAsshole a răspuns:

@astamik, spuneai ca "nu ai stiut sa ai incredere in el" - nu pot sa te ajut decat spunandu-ti ca increderea intr-o persoana iubita (sau nu, depinde) vine de la sine; adica acea persoana se comporta in asa fel si exista o multime de factori care impreuna te fac pe tine sa ai incredere in ea (in persoana, poate fi ea/el). Faptul ca nu ai avut incredere in el mie imi spune ca nu a fost sa fie. Acum, ce o sa faci, o sa ai incredere in toti idiotii care o sa te insele? Nu e o solutiewinking

| Mousie a răspuns:

Asta e, ai gresit, spune-i si lui asta, ca ti-e dor de el si ca iti pare rau ca ai fost asa naiva, dar sa iti mai dea o sansa ca sa nu regretati mai tarziu. Roaga-l sa te ierte. Daca nu, du-te peste el acasa cu tupeu si zi-i sa termine cu prostiiile ca doar nu va despartiti voi pentru o intriganta. i-ai un cadou amuzant, un breloc idiot, poate ceva cu mesaj pe care sa scrie ''pentru cel mai bun iubit''. Eu crted ca el te iubeste, doar ca acum se simte prost.

| bebe23 a răspuns:

Complicat! de ce sa nu ai incredere in el daca nu a facut nimic? de obicei iti pierzi increderea intr-o persoana in urma unei fapte rele.dar din ce scrii tu el nu a fost asta.nu te supara dar ai gresit! suna-l si spune-i ca vrei sa va intalnitiwinking daca accepta.ii spui tot ce simti fara teama. oricum nu ai ce pierde big grin vorbeste-i sincer...

| siempre a răspuns:

Iti zic un lucru sincer daca e sa mearga atunci iubirea voastra trece peste orice si razbeste,suna-l si vorbesti daca nu mai are chef si lasa sa se inteleaga ca e mai bine sa va ziceti adio in momentu in care mai e putin respect atunci respectai decizia si pe viitor fi mai atenta cand spui o vorba si atunci cand iti alegi prietenele, isi putine care iti vor binele si trebuie sa inveti sa alegi, spun din experienta.

| astamik explică:

Nu mi-a dat moive de ne incredere niciodata, doar ca el e o fire mai sensibila, de cate ori e ranit se inchide in el, nu vrea sa mai vorbeasca cu nimeni. incerc sa vorbesc cu el, dar nu vrea sa ma asculte. nu vrea sa ne impacam, i-am spus ca o sa-i respect decizia, dar nu vrea nici sa o terminam definitiv. stiu am ca am gresit, imi pare rau, mai ales ca am gresit fata de omul care il iubesc cel mai mult. si el stie asta

| astamik explică:

Pentru siempre: in momentul in care exista cel mai putin respect, el a fost cel care m-a sunat, desi eu il jignisem si a lasat sa se inteleaga ca nu se termina totul dar ca el inca e foarte ranit. El a fost cel care, inainte sa inchida a spus, :totusi ...mai gandeste-te"
ol cunosc si stiu ca ii e greu sa renunte, la fel cum imi e si mie.

| astamik explică:

Asta cred si eu, si simt asta ...nu vrea sa-mi raspunda la telefon, stie ca daca vorbim el cedeaza si ma iarta. nici cu prietenii lui nu vrea sa vorbeasca. chiar nu vreau sa-l pierd dintr-o prostie.