| putzulica a întrebat:

am si eu nevoie de tine! am nevoie de toate informatiile despre o protejare completa.Prezervativ sau anticonceptional? eu as vrea aman2 si sa imi spuneti daca exista simptome la anticonceptional. nustu explicati-mi tot. mersi mult.

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca folosesti corect prezervativul, e suficient pentru amandoi, nu trebuie sa ia si fata anticonceptionale. Daca chiar vrea sa ia, se impune un consult ginecologic. Medicul o va consulta si ii va indica contraceptivul potrivit.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din cate vad, esti baiat, asa ca protectia ta cea mai sigura consta in utilizarea prezervativului. Acesta te fereste sa devii tatic, si de asemenea te fereste de contactarea bolilor cu transmitere sexuala.

| zoryanna a răspuns:

Buna... pai daca intrebi pentru u, logic prezervativul (cu grija sa nu se rupa inauntru blushing)iar daca intrebi pentru prietena ta...in categoria "anticonceptionale" intra si "pastila(sau pilula) de a doua zi" care are beneficiile: cel mai sigur anticonceptional (daca nu e expirathee hee) nu este prea bun deoarece o sa ii dea un aspect mai baietsos la fata si la corp(daca o ia la o diferenta mai mica de 6 luni), iar starile de greata si insomniile apar foarte des. fireste se si poate ingrasa sau slabi.
alte anticonceptionale sunt pastilele normale(adica karissa sau Cezarette si mai sunt si altele) de la ele te poti ingrasa sau slabi greata varsaturi dureri de cap dar numai in momentul in care organismul nu suporta acel anticonceptional.

| putzulica explică:

Vreau sa zic ca e pentru aman2love struck nu numai pentru mine