| Alexandru1121 a întrebat:

Salut,TPU,am si eu o dilema,nu sunt eu experimentat in dragoste,am facut-o pentru prima oara cu prietena mea, ea mi-a spus ca e virgina, dar mi s-a parut ciudat fiindca nu a avut loc sangerare si nu sa plans ca o doare.Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să fi fost virgină :)

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

De asemenea, dacă era foarte excitată şi vaginul era suficient de lubrefiat, este posibil să NU simtă durere!
Apoi, mai depinde şi de "dimensiuni" :)

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate tea pacalit cine stie

| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate pentru ca nu mai este la moda sangerarea.

| Alcyon a răspuns:

Exista himen elastic. Totusi, e ciudat ca n-a durut-o, fiindca vaginul virginelor nu este elastic. Adevarul numai ea il stie. Poate ca te-a mintit, poate ca s-a deflorat singura (sunt virgine care se masturbeaza cu tot felul de obiecte si-si rup himenul), sau o ai tu foarte mica...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alcyon):

Da, himenul este posibil sa fie elastic si sa nu se fi rupt sa curga sange pe moment. Sange va curge in primele 2 zile o data cu secretia vaginala, cateva firisoare. Si asa este, vaginul, nu este elastic. Am fost in aceasta situatie cu himenul, dar durere tot a fost putin, nu insuportabila, dar a fost!
Incearca sa vorbesti cu ea despre acest subiect, cu siguranta vrei sa stii si parerea ei.

| DeeaV a răspuns:

Gandeste-te ca himenul ei poate sa fie elastic si sa nu se fi rupt. De-asta nu a fost nici o sangerare. E o posibilitate.

| Deeaionela a răspuns:

Buna, eu sunt cu iubitul meu de 3 ani impreuna si dupa 6 luni m-am culcat cu el si eram virgina, dar nu mi-a curs sange, dar pe mine m-a durut. asa ca nu stiu ce pot sa zic dar cu sangerarea ti-am zis nu toate fetele o au.