| Anonim2452333312 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, bun sa incep cu inceputul. Am 17 ani si am 12, 5 cm circumferinta penisului, vreau sa va intreb daca organul poate sa mai creasca si in timpul cresterii lui daca pot sa-i ajut dezvoltarea cu o dieta echilibrata sau chestii de genu.Si vreau sa va mai intreb cum vi se pare circumferinta, e ok la 17 ani? Poate nu a crescut asa mult pentru ca toata viata am fost gras? Daca slabesc mai creste? Rog seriozitate nu vreau raspunsuri de genu la varsta asta trebuie sa inveti sau alte lucuri! Multumesc anticipat dau funda!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea cazurilor in care pubertatea la baieti s-a instalat la varsta considerata ca fiind cea normala si anume intre 12-13 ani, dezvoltarea penisului se termina si devine definitiva in jurul varstei de 16-17 ani. Penisul care are circumferinta de 12, 5 cm poate fi apreciata si/sau considerata ca fiind cea NORMALA din moment ce diametrul penisului tau este de circa 4 cm. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai crește.