| Fan7a4 a întrebat:

Am si eu o intrebare, cam cat trebuie sa dai la un ginecolog sa zica ca esti virgina? (din curiozitate pentru prietena mea)

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Asta ar insemna sa il mituiesti sa zica asa ceva daca ea nu mai este virgina..nu?
Nu se murdareste medicul cu asa ceva...
O seara buna happy

| Fan7a4 explică (pentru caramela):

Sa fim seriosi, pentru o anumita suma orice medic zice ce vrei, unii dintre ei nu trebuie decat sa ii rogi frumos, depinde si de ginecologul respectiv...dar sunt curios doar ce suma ar trebui.

| caramela a răspuns (pentru Fan7a4):

Adevarat si ce zici tu, dar a cam intrat frica in ei...
Depinde si de fata.
Daca este prea mica...nu stiu daca cineva s-ar baga in asa ceva, dar nu este exclus...
O seara buna happy

| Fan7a4 explică (pentru caramela):

Are aproape 17 ani, nu vreau sa renunt la ea doar pentru atat...multumesc de raspunsuri, o seara buna...

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns (pentru Fan7a4):

Stai linistit...suma nu stiu pentru care te ajuta! Insa am o prietena care a apelat!

| Fan7a4 explică (pentru Canalaş_Criss_1996):

Si nu poti afla cat a dat?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca niciodata, nici un medic ginecolog oricat de profesionist ar fi, daca este responsabil de cele ce va spune/afirma in urma consultatiei, nu se va pronunta in privinta virginitatii cuiva, fiindca este un lucru IMPOSIBIL de stabilit. Din acest motiv fiindca NU POATE sa constate virginitatea nu va da un raspuns in aceasta privinta deci nu va accepta mita fiindca imediat ar fi contrazis de un alt medic. Vizual medicul poate sa constate doar starea himenului si in cazul in care acesta este DEFLORAT adica himenul nu mai este intact, fiind doar lezat sau rupt complet, medicul NU POATE specifica in ce mod s-a produs deflorarea si nici factorul care l-a provocat. In concluzie presupun ca a fost satisfacuta curiozitatea ta/a voastra. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea este un concept mental si psihic propriu fiecarei femei si ca atare fiind de fapt o "stare" imateriala, din acest motiv nu poate fi stabilita/constatat de o alta persoana. Se poate constata doar starea de asa numita deflorare a unei fete/femei insa aceasta se poate produce prin procedee diverse a unor factori externi (balet, spagat, ciclism, catarare, etc.) deci nu doar exclusiv in urma unei activitati sexuale. big grin