| petrescu09 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare :
CUM as putea sa inteleg mai bine femeia in general?

Daca este cineva care cunoaste psihologia feminina este bine venit.
De ex :ce-si doresc femeile de la un barbat,etc
Am avut cateva experiente, care n-au fost chiar bune

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cllausz a răspuns:

Femeia ca sa vorbim in termeni generalisti, poate fi inteleasa prin experienta. Prin momentele petrecute impreuna cu ea. Femeia este o oglinda pentru tine, ca si barbat. Ea "reflecta" calitatile si defectele tale, si se comporta in functie de acestea. Femeia este o fiinta care "functioneaza" cu emotii. Barbatii folosesc drept combustibil mental logica si analiza constienta sau inconstienta. Femeile isi doresc de la un barbat sustinere, provocare, masculinitate, protectie, sinceritate, iubire, incredere. Zici ca ai avut cateva experiente care "n-au fost chiar bune". De aici, deduc ca problema e la tine. Sfaturile mele sunt: socializeaza cat mai mult, dezvolta-ti masculinitatea si puterea ta interioara de barbat, stabileste-ti visurile si scopurile in viata si actioneaza pentru indeplinirea lor. Vei vedea ca daca procedezi astfel, nu vei mai intampina probleme in relationarea cu femeile pe care le vei intalni. Bafta!

| petrescu09 explică (pentru Cllausz):

Uite un rasp mai avizat,si ai dreptate ca problema e la mine,cea ce iti multumesc,daca mai ai sfaturi pentru mine te rog sa le postezi

PS : Eu cand vad o fata frumoasa si discut cu ea, ma emotionez parca nu mai stiu sa vorbesc, cea ce mie imi plac femeile f frumoase, nu stiu dar cred ca am o slabiciune la femeile frumoase, iar pe cealalta parte, cand vb cu o fata normala, medie, nu am nici o problema vb cu ea de toate, poate vrea sa-mi faca p plac ..nu stiu ( eu sunt destul de aratos ).

Adauga-ma pe mess ca sa vorbim mai multe : andreas2005_petrescu

mersihappy

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa cunosti psihologia feminina, cazi in plasa si nu mai poti iesi nici daca esti ajutat!

| Anecherry a răspuns:

Femeia e facuta ca sa fie iubita, nu inteleasa.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ce isi doresc femeile? Hai sa te luminez.
Nici macar femeile nu stiu ce isi doresc. Ce te face sa crezi ca ai sa afli tu? Si inca ceva. Femeile creeaza probleme care nu au raspuns si ofera solutii la probleme inexistente. Nu incerc sa fiu missogin, ci asta este purul adevar. Daca vorbesti cu o femeie despre ceva personal in maxim 10 minute o sa spuna cel putin 2 afirmatii care se contrazic una pe alta. happy

| Rebecca009 a răspuns:

Vorbiti toti de parca femeile ar fi un seif cu cifru... Aici iese la iveala naivitatea masculina. Nici nu va dati seama cat de simple suntem noi femeile, desi dorim sa parem complicate.

| RyGoLeTa a răspuns:

Imi doresc sa fie in primul rand frumos,destept, sa arate bine, sa fie intelegator, sa nu umble dupa altele, si sa ma complimenteze in fiecare zi.Succes!

| Azµre a răspuns:

Da-mi un add azure. b126149 pe mess si vb acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anume te-a speriat?

| petrescu09 explică (pentru anonim_4396):

Daca o fata arata f bine, ma pierd devin timid si nu stiu ce sa-i zic dar ma inteleg f bine cu o fata care avem f multe in comun si arata in medie, e cazul cu o fata care ma inteleg foarte bine si e in medie sper ca ai inteles

| denisa123456 a răspuns:

Pai depinde de ceea ce vrei sa stii? ca sunt multe lucruri pe care le ar vrea o femeie.anume ce?

| petrescu09 explică:

V-a multumesc pentru raspunsuri, macar v-ati straduit sa raspundetihappy