| Alex2526 a întrebat:

am si eu o intrebare, sper sa ma lamuriti, dau funda! De ce cand am penisul in erectie nu se decaloteaza singur? Si doar manual? Sper sa ma ajutati! Nu cred ca am Fimoza sau ceva deoarece daca il decalotez manual este perferct bine dar eu vreau sa se decaloteze singur! Cum pot face?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice penis ''sanatos'' se decaloteaza doar partial in momentul in care intra in erectie. Decalotarea totala se realizeaza cu ajutorul degetelor sau rolul acestora este preluat de peretele vaginului, in timpul intretinerii actului sexual. SanatatE!

| Alex2526 explică (pentru corbulalbrosu):

Adica la mine cum este? ca el cand intra in erectie la maxim se intinde pielea si atat dar daca este bile lubrifiat imediat se decaloteaza doar sa il imping putin! Deci este sanatos penisul meu? sau am vreo problema

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex2526):

Bineinteles ca DA, este perfect sanatoas. Asa se ''comporta'' penisul majoritatii barbatilor. Teoretic probabil ca niciodata si niciun penis nu se decaloteaza complet de unul singur doar datorita faptului ca a intrat in erectie. Sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Chestia asta care o spui tu se întâmplă doar la cei circumciși.

http://www.csid.ro/......i-13755379

| Alex2526 explică (pentru Hammurabi):

Adica trebuie sa ma operez neaparat?

| Hammurabi a răspuns (pentru Alex2526):

Ca să obții ceea ce vrei tu, da.

| Alex2526 explică (pentru Hammurabi):

Dar ma afecteaza ceva la vreun contact sexual daca nu se decaloteaza singur?
Este ceva omenesc sau am eu vreo boala?

| Hammurabi a răspuns (pentru Alex2526):

Nu ai nimic. Ești perfect normal și funcțional.
Nu influențează contactul sexual, cu toate că se spune că cei circumciși pot provoca senzații mai puternice.
Operația e banală, nu prezintă riscuri (bine, riscant e și să te zgârii la o mână happy ) iar vindecarea după operație durează doar câteva zile.

| Alex2526 explică (pentru Hammurabi):

Si mai am o intrebare ma poti ajuta daca iti dau msj?