| ciuly4u a întrebat:

happy am si eu o intrebare. Vi se pare normal ca prietena voastra sa voarbeasca si cu altii baietii? prietena mea cam asa face adica eu inteleg daca vorbeste cu baietii care nu urmaresc ceva dar problema este ca ea vorbeste cu baietii care scopul lor este numa sa se dea la ea si sa o combine si ea in loc sa ii respinga ii baga in seama... I.am explicat de multe ori ca nu mi se pare normal acest lucru si ma enervez foarte tare din cauza asta.

Astept niste sfaturi Va Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai nu e o problema sa vb cu baieti in calitate de prieteni.adica totul pana la o limita! daca ajung sa iasa la suc sau sa ii zica ca nu are prieten sau despre viata sa alaturi de tine e o problema. daca vb isi cer sfaturi povestesc despre aiureli nu e nk. daca o cheama la suc ea zice ca da sau sa iasa afara la o tigara si ea accepta nu zice nu pot ca am prieten si se supara e o f mare problema! ar trebui sa ii faci la fel sa vada cum e sau sa ii spui f clar daca mai face asa o lasati balta si ai sa vezi reactia ei si cat de mult tine la tine! Eu mi-am schimbat idul numa din cauza asta ca vb aiurea cu baieti iar prietenul meu se enerva ca vedea ca se dau la mine insa eu vb normal ii pupam etc dar cand venea vb de intalniri intotdeauna ziceam ca am prieten si sa nu mai tot insiste.insa l-am schimbat pentru ca m-a rugat frumos si pentru ca ne certam pe tema asta. funda?

5 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Unele fete găsesc normal acest tip de cmportament. Le arată că sunt dorite, chiar dacă ele nu au de gând să facă nimic cu acel băiat, și chiar dacă își iubesc partenerul foarte mult. E ca la băieții care flirtează cu câte o fată doar ca să vadă dacă încă le mai merge. Dacă o femeie nu vre să înșele nu va înșela oricât de mult se dă cineva la ea. Dacă însă vrea nu ai cum să o oprești nici dacă îi spui că nu e ok să flirteze, nici dacă o păzești zi și noapte. Spune-i că te deranjează și dacă ea continuă să încurajeze avansurile altor băieți caută o fată care să aibă pricipii apropiate de ale tale.

| Roxana121 a răspuns:

Nu te respecta asta e calr daca face asa ceva, explica-i cum ar fi ea in situatai ta daca tu te-ai da la alte fete iar plece? sigur ca nu pai explica-i daca vrea sa inteleaga bine, daca nu paraseste-o pentru ca este o fire usuratica sh cu prima ocazie ar sari la altu.

| Mademoiselle a răspuns:

Si eu fac acelasi lucru, cu toate ca stiu ca il deranjeaza pe iubitul meu, cred ca continui sa vorbesc cu ei deoarece imi da acea stare ca sunt dorita! Dar totul pana la o limita... Ma doare atunci cand ma cert cu iubitul meu deoarece imi aminteste de acest lucru, dar nici nu m-as potoli cu mesajele si telefoanele cu ceilalti baieti! E ciudat, nu vreau sa il ranesc nici pe el in orgoliul lui de baiat, dar nu as renunta nici la ceilalti! E greu sa o intelegi pe iubita ta, nici eu nu ma inteleg pe mine! Il iubesc si cu toate astea... fac ce fac!

| Copilasu19 a răspuns:

Buna... am avut si eu problema asta... uite ce sa faci :
Du-te la ea si spune-i in fata ca daca mai flirteaza cu alti baieti te desparti de ea. Daca chiar te iubeste cu adevarat se va opri. Daca nu inceteaza scuze ca iti spun dar... nu te placea pe tine ci ii placea ce ii oferi sau ce ii poti oferi...
Succes sper ca te-am ajutat!

| Negativu01 a răspuns:

Daca doar vorbesc asa numa e ok...Dar daca filtreaza e ceva rau.Zic sa o intrebi despre ce e vorba. daca tot se balbaie si vrea sa schimbe subiecti inseamna ca ascunde ceva. Daca asa e si face asta in continuare ori de desparti de ea ori astepti sa vezi ce se intampla.