| c3r3b3l a întrebat:

.. am si eu o mica intrebare, sa zicem am o prietena si o fac fara prezervativ fara sa-mi dau drumu in ea poate sa ramana insarcinata (boli nu cred ca am cum sa iau din cauza ca eu am dezvirginato )?

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

Ce rai sunteti.Frumos daca a-ti raspunde v-ar cadea degetele.

C3r3b3l,da,teoretic este posibil ca fara sa ramana insarcinata,pentru ca in momentul excitatie,penisul,secreta o substanta transparenta numita lichid pre-ejaculator care ajuta la lubrifiere in timpul contactului sexual si care de asemenea contine cativa spermatozoizi,acestia, insa, nu sunt d.p.d.v "atletic" la fel de "treji" precum cei din sperma.Sunt un pic mai "ametiti" si in cantitate foarte mica.
Practic,EU, nu am auzit sa ramana vreo fata insarcinata de la acel lichid, ori poate nu am citit.Sansele sunt mici si variaza de la 4% la 27% ca o sarcina sa se produca.Cunosc persoane care folosesc metoda asta de ani buni si nu au patit nimic.
Nu spun ca ea nu are chiar nimic, asta ramane de vazut.Trebuie sa fii foarte indemanatic sa nu fi scapat nici un strop de sperma in ea. Faceti un test de sarcina la 3 saptamani de la data in care a fost actul sexual si sper sa va iasa NEGATIV.
Aveti grija de voi si data viitoare, caciulita:*

7 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Logic ca poti idiotule deoarece penisul secreta un lichid preejaculator care ajuta la lubrifiere si care contine spermatozoizi.

| Puppylip a răspuns:

Dar e mult mai bine cu prezervativ, parerea mea. Trebuie sa preveniti orice mica cauza. Acum lasand bolile deoparte ma refer strict la a ramane insarcinata. Sunt foarte multe cazuri, deci eu zic sa folosesti prezervativ

| alle_2939 a răspuns:

Da poate sa ramana insarcinata,dc? deoarece este un anume lichid preejeculator pe care nul simti cand vine si contine destui spermatozoizi ca sa poata ramane insarcinata, ma-i bine protejativa, fundita?puppy dog eyes

| Eşarfăăă a răspuns:

Prima dată folosiți prezervativul, copii fără creier happy.

| clauditzu a răspuns:

Baaaa normal ca o lasi cu burta la gura si plus de asta poti sa iei si boli pentru ca unele boli se dezvolta in corpul omului inainte sa isi inceapa viata sexuala poate sa aiba sida si de la 5 ani

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Voi nu stiti sa raspundeti frumos raised eyebrows? cand cineva va cere ajutorul indiferent ce a facut trebuie sa ii raspundeti frumos chiar daca nu aveti o parere prea buna iar daca nu numai raspundeti...@c3r3b3l - sansele ca prietena ta sa ramana sunt de 30% deci nu foarte mari dar idea e ca ar exista sanse...cum au spus si ceilalti de la lichidul preejaculator

| briosicabriosel a răspuns:

Nu te mai juca asa... o sa regreti... o sa iti zboare 500 lei pentru un avort in loc sa dai 5 lei pe un pachiet de prezervative