| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. De curand m-am despartit de prietenul meu (e cu mine in clasa) si un baiat mai ciudat s-a indragostit de mine. El s-a laudat ca e cu mine si nu era adevarat. Toata lumea imi spunea sa fiu cu el si chestii dintr-astea. Eu am cedat presiunii, asa ca mi-am inventat un prieten exact asa cum imi doream eu si am zis tot felul de chestii despre el. Am mintit cu nerusinare i stiu ca a fost o prostie, dar nu pot sa spun ca a fost o gluma sau ceva pentru ca toata lumea m-ar crede o mincinoasa (ceea ce si sunt, stiu). N-am mai mintit niciodata si nu stiu cum sa scap. Unii colegi chiar au banuieli si ma pun sa dovedesc. Nu asta ma supara cel mai tare. Problema e ca baiatul de care imi place cu adevarat stie toata povestea (e tot la noi in clasa) si asa nu-i dau nici o sansa. Ce sa fac? Macar un sfat, va rog!
Dau Funda si vot si ce vreti voi!

Răspuns Câştigător
| kaoma2008 a răspuns:

Cel mai simplu este sa zici ca v-ati despartit. Sa vorbesti cu baiatul de care iti place si sa-i dai o sansa. Iar daca tipul laudaros o sa continue sa se laude cu tine sa-l infrunti in public. E foarte usor sa-l umilesti. Roaga-l sa-ti dea detalii despre relatia voastra ca tu una nu-ti amintesti sa fi iesit vreodata cu dobitoci. Si mai poti sa-l intrebi " Te doare asa de mult ca nu-mi doresc sa fiu cu tine incat creierul tau nu a suportat realitatea si a inventat o relatie cu mine? Tu chiar crezi ce minti nu-i asa?" Si daca chiar se afla ca ai mintit poti spune sincer: "Da am mintit! Mi-a fost prea rusine sa te resping in public, dar vad ca asta e singura solutie care mi-o dai! Bafta

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alisor23 a răspuns:

Ai putea zice ca prietenul tau a plecat in alta tara vacanta aasta, si estte posibil sa ramana acolo asa ca ai decis ca relatiile la distanta nu tin si v-ati despartit! sper sa te ajute