| AlexutzuCtza a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost cu o fata cam 4 luni de zile. Dupa aceste luni au aparut certuri din cauza fumatului ( ea fuma, eu nu ). Ne-am certat si nu am mai stat impreuna. Mie imi sta gandu la ea si nu stiu ce sa fac ca sa ii zic ca imi pare rau daca am suparat-o si as vrea sa fiu iar cu ea deoarece chiar imi placeau serile cu ea plimbandu-ne prin oras. Imi puteti da niste sfaturi ce sa-i spun ca sa ma ierte si sa fim impreuna. Ea e cam incapatanata de fire. Am vorbit cu ea si duminica iesim la o cafea si nu stiu ce sa-i zic? Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA PROMIT. Si sper sa fie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| MLE a răspuns:

Vorbeste sincer cu ea, o relatie se bazeaza pe intelegere, incredere si lasa si tu de la tine. Daca asta este viciul ei.incerca sa il ignori. Incearca sa vorbesti calm si deschis, dar mai bine in fata decat pe mess sau nu stiu, mesaje. Iesiti la o cafea singuri si acolo veti putea discuta, ii ceri scuze, vorbesti frumos. Dar depinde si de ea, nu stiu, nu cred ca o sa te refuze cu iesirea. Poate vrea si ea acelasi lucru happy. Sper sa-ti reuseasca :*.

4 răspunsuri:
| scarletjo a răspuns:

Daca in momentul cand ai cunoscut-o ea fuma, ar trebui sa o accepti asa mereu. Explica-i lucrul acesta si faptul ca ai gresit(ai avut o perioada mai nasoala).Tu stii ce ii place cel mai mult, te poti folosi de lucrul acesta si sa ii faci o surpriza.Important este sa iti recunosti greseala(in fata ei) si sa ii arati ca iti pare rau ca ai gresit.Succes!

| lexzor a răspuns:

Este bine sa te duci la ea cu un buchet de flori sau (si) ciocolata ei preferata! Asa iti arati iubire, nu unu care vine la o fata care zice : Ce faci fa? Sper ca se intelege ce vreau sa zic. Si, vorbiti aman2 despre cele intamplate, si intreab-o daca vrea sa iti zica ceva. Ea daca vrea sa iti zica ceva, o sa isi cere ieratate, daca nu vrea, ii zici ca tu ai ceva de spus, si ii spui ca iti pare rau. Acum depinde de ce vrei tu. Sper ca nu esti violent si ca te va ierta. Succes! App, accepto asa cum este!

| Bogdan1212 a răspuns:

Simplu i ceri scuze si zici : nu stiu ce am avut in ultimul timp tot ma simt diferit dar importat este ca tu esti langa minebig grin

| AlexutzuCtza explică:

Va multumesc, o sa va dau maine raspunsul daca am reusithappy