| FIP a întrebat:

Salut TPU,

Am si eu o problema, cand stau de vorba cu o anumita fata pe care o stiu de ceva vreme si pe care o plac pur si simplu ma blochez nu mai stiu ce sa mai spun stau ca tampitul si nu zic nimic sau zic ceva ridicol pur si simplu nu gasesc un subiect de discutie nu stiu ce este cu mine ma blochez.

Cine ma poate ajuta cu sfaturi!

6 răspunsuri:
| geologul a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut frate daca ai spui ce simti traiesti in Romania spune ce te doare, daca taci ati ia alti inainte si dupa aia tu ai de pierdut

Răspuns utilizator avertizat
| BgDc a răspuns:

Asigura-te mai intai ca nu place pe altcineva sau ca nu are prieten pentru a evita un moment jenant.
Daca esti sigur de asta, arata-te interesat de ea. Pune-i intrebari despre gusturile ei, hobb-yuri, etc. Bafta multa!

| Narcis2007 a răspuns:

Te inteleg...si eu patesc asa doar ca nu stiu cum sa rezolv asta

| CandTrandafiriiMor a răspuns:

Pai dk face to face te blochezi. fa rost de id`u ei, ca pe mess e imposibil sa nu ii poti spune ce simti pentru ea =D
Ai grija. si incearca`ti norocul. nu lasa sa treaca pe langa tine

| HolyPotato a răspuns:

Stiu prin ce treci,si eu fac la fel cu un baiat. Inca mi-e teama sa vorbesc cu el insa s-a mai "tratat boala".
Iti spun ce trebuie sa faci, incearca sa vorbesti cu ea cand nu e asa multa lume in jur. Incepe cu niste conversatii mai scurte. Daca iti vine sa gesticulezi, baga mainile in buzunar, Daca te inrosesti sau iti vine sa zambesti atunci retrage-te.
Cu timpul daca vei conversa incetul cu incetul putin mai mult cu ea iti va trece frica.
Insa cel mai bine ar fi, sa ii spui adevarul sau sa ii dai de inteles acest lucru. Bafta multawinking