| cristian06 a întrebat:

am si eu o problema cu o fata. M-am certat cu o prietena pe care o iubesc si cred ca si ia pe mine dar nu stim cum sa ne zicem, cearta a pornit din cauza geloziei mele chiar daca nu suntem impreuna. A inceput asa : eram la ea acasa ca sa ii instalez un program la Pc, in fine, am instalat acolo si dupa am mers cu ia cu catelul ei la veterinar ca racise, asta s-a intamplat Marti pe 20, dupa am ajuns acasa inapoi la ia, am mai stat putin de vorba si ia s-a pus in pat la laptop ( si eu stiam ca la laptop cand vorbeste sta pe site-uri de matrimoniale si vorbeste cu alti baieti ) si n-am bagat-o in seama si am ramas putin la tv cu sora ei (cam 10 min), dupa am vrut sa plec, a venit ia la mine sa plec si i-am zis - bine ca mai lasat cu sorta si tu te-ai pus repede pe laptop sa vorbesti cu toti ciudatii, si ia mi-a zis ca s-a pus la laptop nu ca sa vorbeasca cu aia ci ca o durea capu si ca se daduse cu laptopu aproape de calorifer, eu n-am crezuto prima data ca ma rodea gelozia, dupa mi-a zis ca trebuia sa vin sa vad ce face si i-am pus mana pe frunte sa vad daca chiar are temperatura ca de aia o durea capu, si avea, si am vazut-o suparata ca n-am crezuto si i-am zis sa numai fie ca o cred acum da probabil ca trebuia sa-i cer scuze ca n-am crezut-o dar n-am putut de gelozie, in fine am plecat, am ajuns acasa si am intrat sa vorbesc cu ia pe mess, mi-a zis 2 fraze si dupa a iesit dupa mes, miercuri am intrebat-o ce face tot pe mess si mi-a zis ca e mai bine si dupa orice am intrebat-o numai ma baga in seama, joi am vazut-o la fel pe mess am intrebat-o ce mai face nu mi-a raspuns si a iesit direct de pe mess, si eu i-am trimis un mesaj rautacios ( ca de ce faci asa de numai vorbesti cu mine, ca mereu eu ti-am fost alaturi, adica i-am scos ochii ) cand era offline, si dupa ce i-am facut marti tot eu eram ala al dracu joi. E acum faza e ca nu stiu cum sa ma impac cu ia, i-am dat mesaje pe telefon, am sunato si nu raspunde ( dar mai trebuie sa mentionez ceva, cand o sun pe telefon suna telefonul ei diferit de fiecare data, adica la sunetu cand o sun eu, ce aud eu cand o sun, care e faza?, ea are orange si eu cosmote, pana acum o saptamana a avut si ia cosmote si nu stiu daca orange suna diferit cand suni pe cineva sau daca a facut ia ceva ca sa no mai pot suna). Problema e clar la mine si i-am trimis mesaje ca sa ma ierte si am sunato dar n-a raspuns.De inteles ne intelegeam foarte bine, ne stim cam de jumate de an, radeam mereu cand ne vedeam, era totul frumos. Acuma numai stiu ce sa fac ca sa ma impac cu ia, dati-mi va rog un sfat, vam zis de sms i-am trimis o gramada ca imi pare rau ca n-am vrut si ca am zis la nervi si am rugato si frumos sa ma ierte si nu mi-a raspuns si cand o sun vam zis se aude telefonul ca suna diferit daca o sun de mai multe ori, odata se aude normal cum as suna pe mobil, odata se aude de zici ca sun pe fix si tot asa, nu inteleg, asa e normal, deci ajutati-ma daca puteti, eu o iubesc foarte mult si am vazut ca si ia simte ceva pentru mine, si probabil ca am ranito mult cand nu m-am dus la ia sa vad daca e bine si dupa ce era suparata pe mine i-am mai si zis ca eu am ajutat-o de multe ori si ca i-am fost mereu alaturi si ca ia nu ma baga in seama.Deci ce pot face?

4 răspunsuri:
| silviucu1 a răspuns:

Treaba e serioasa.thinking

| cristian06 explică (pentru silviucu1):

Da e foarte serioasa, pe mess probabil ca ma sters din lista sau direct ignore ca no mai gasesc online de Joi.

| silviucu1 a răspuns (pentru cristian06):

Caut-o din cand in cand cu Yahoo Detector;) www.yahoostatus.ro;)

| cristian06 explică:

Mai vreau sa adaug ceva, e posibil sa faci dintr-un telefon cumva sa blochezi un numar si sa nu te mai poata suna sau sa iti trimita mesaje? Ma intreb daca ia a facut asa ceva, eu din cate stiu, nu se poate.