| Maddie97 a întrebat:

Am si eu o problema : imi place foarte mult de un coleg de clasa. El este genul de baiat care-i mai timid si mai misterios.
Suntem prieteni de vreo 5-6 ani, dar in ultima vreme e foarte distant si nu mai inteleg nimic!
Nici nu stiu daca ma place, iar in ultima vreme cand vorbeste cu mine ( foarte rar) ma priveste fix in ochi.
Ce sa fac? El e primul baiat pentru care am simtit asta!

2 răspunsuri:
| anonimaDeLa3 a răspuns:

Daca, are o sclipire in ochi.si este foarte zapacit cand vorbeste cu tine, inseamna ca te place! De obicei, prieteniile vechi se transforma in iubiri frumoase:X:X:XSpune-i ce simti, doar nu o sa te loveasca cu bata in cap... poate va fi prea tarziu peste doua, trei zile:d(intelegi ce vreau sa spun)! Nu ii zi direct, pentru ca se va simti ciudat, ia-l pe ocolite...:stii, in ultima vreme se intampla ceva cu mine, adica simt ceva neobisuit cand vorbesc cu tine, si cred ca imi placi! ceva de genuhappyBafta!

| JokKer a răspuns:

Adolescenta de aia si fuge.singura ai zis ca-i timid. Nu-t izic sa te apropii dee el sa vorbesti cu el etc. deoarece nu are nici o influenta. Iti zic doar cand vorb. cu el sa te uiti la el in chi si mereu sa zimbesti la oricine sa vezi cum o sa-i placa mai tare de tine daca o sa vada ca esti optimista... Fii jucausa dar nu confunda jucausa cu o fata usoara