| alexalecs98 a întrebat:

Salut TPU,
am tot citit legat de fimoza dar nu stiu daca este cazul meu. cand penisul este in erectie pot sa trag pielea pana sub capul penisului deci practic trece de el dar dupa parca este tinuta acolo ca si cum ar fi lipita. ce ar putea fi? mentionez ca sunt virgin

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU nu este vorba de fimoza la tine, fimoza este o afectiune ce se manifesta prin imposibilitatea decalotarii complete a penisului printr-o disproportie dintre preput si gland. Cunoscuta de multi ca fiind doar o patologie a copilului, fimoza poate aparea si la adulti comportand disconfort urinar si al actului sexual.