| anonim_4396 a întrebat:

Am tot stat si m-am gandit, este vorba de prietena mea ea are 13 ani si eu am 16 dar nu pare de 13 ani ea, totu a inceput acum 4 luni cand ne-am intalnit pentru prima oara ea s-a indragostit de mine etc nu mai continui in astea 4 luni ne-am vazut tot timpul am stat de vorba si multe altele dar o data am primit un mesaj de la o prietena de a ei ca se da la gagicaso ea mi-a negat chestia asta pana am primit mesajul cu ce a vorbit cu baiatu ala seara trebea sa ne vedem am fost la ea ne-am vazut eu ma coportam alfel din cauza la ce facuse cand incercam sa intru in poveste aia ma facea nebun se supara pe mine etc dupa o jumatate de ora ea mi-a spus ca m-am schimbat de cand am vazut mesajul si a inceput sa se joace cu pl... mea am ramas tampit cand am vazut chestia asta si m-am gandit la varsta ei trecuse seara si o iertasem, totu a mers bine de atunci pana cand acum o saptamana mi-a zis varasa ei ca vorbeste cu toti baieti pe facebook nu i-am zis nimic ei l-am pus pe un baiat sa o testeze ii spunea ca e dragut ca il place etc dupa ma enervasem iar, trebuia seara sa ne vedem am ajuns la ea iar nu i-am spus nimic 2 ore din cauza la ce a facut si cand intram in subiect ma facea nebun si se supara pe mine si nu m-ai vorbea dupa iar aceeasi chestie ca sunt indiferent cu ea dupa mi-a luat mana si mi-a pus o la pi... ei, iar ramasesem tampit nu imi venea a crede mai ales ca are 13 ani! o iertasem iar si trecusem cu vedere,dar de fiecare data cand m-am mai certat cu ea imi baga pe gat ca daca nu te iubeam m-ai facem eu ce am facut cu tine(adica un fel de dragoste.) ma ia ca ma iubeste enorm ca sunt viata ei chesti de genu da eu ce sa inteleg ca ma are la mana cu chetile astea?, da ea defiecare data cand a vorbit cu un baiat mi-a spus nu s-a ferit si nu o inteleg pur si simplu are un comportament mai ciudat si injura mult ea ce parere aveti de ea chiar daca ma iubeste cum spune ea probabil nu stie ce face ca e mica? ce credeti ca va ajunge ea in viitor prin gesturile astea?

va rog frumos pareri sincere!, imi cer scuze daca am scris gresit dar m-am grabit!
Va multumesc, dau funda!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa este, ea te iubeste, nestiind ceea ce face. Asa ca merita iertata de toate defectele pe care le are.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te-a pus sa te bagi cu ea stiind ca are decat 13 ani, acum trage! Cu ce te are la mana, doar ca s-a jucat cu "cicurelul" tau si tu ai atins pasareaua ei, sau ai facut sex cu e?

| aculaR18 a răspuns:

Fetita asta are probleme mari. Nu mai zic ca ar trebui sa-si vada de scoala, dar cred ca ar trebui sa mearga la un psiholog. Ori e dependenta de atentia baietilor si face orice ca s-o primeasca, ori poate face ce e invatata, nu o cunosc, nu-i cunosc familia. Eu zic ca nu ai nicio sansa la o relatie cu ea, adica doar daca vrei sa se dea la toti baietii pe care ii intalneste, la prietenii tai. Daca tu chiar o iubesti si asa as zice dupa ce ai iertat-o de atatea ori (eu daca as fi fost in locul tau nu as fi facut-o), du-te la ea asa mai dragastos, sa-i vorbesti cu un ton mai jos si calm si sa-i spui ca stii ce face, sa-i arati probe (in caz ca neaga) si s-o intrebi de ce face asta, ca tie poate sa-ti spuna, ca esti langa ea, ca o sa intelegi, doar sa-ti dea un motiv, pentru ca tu o iubesti si nu puteti continua asa... chestii d'astea. Daca ea se enerveaza tu sa-i vorbesti calm in continuare, sa nu ii zici nimic urat si sa nu o lasi sa schimbe subiectul. Nu stiu ce sa-ti mai zic, dupa ce ai scris aici, mi-am facut o parere foarte proasta despre ea si eu zic ca nu are rost sa ai o relatie cu ea, doar daca incerci sa schimbi ceva la ea, s-o faci sa vada ce e normal la varsta ei si ce nu.

| ovidiu2295 a răspuns:

Prietena asta a ta e putin plecata de acasa. Are doar 13 ani si face chestii de genu? Gandeste-te ca odata cu cresterea anilor cresc si nevoile. In viitorul apropiat o sa isi bata joc atat de tine cat si de ea. Parerea mea ar fi sa o eviti, sa cauti pe altcineva ca ai sa ajungi sa suferi si pentru o persoana de genu nu cred ca se merita. Ciau!