| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten care s-a indragostit de o fata care imi e cea mai buna prietena si m-a rugat sa ii fac lipeala insa fetei nu ii pre place de el. Nu ma intelegeti gresit. sunt buni prieteni dar ea nu simte nimic in afara de prietenie pentru el.
Ce pot sa fac sa ii ajut?
p.s. baiatul e deja cu o fata de care nu ii place de loc!
FUNDA

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca doresti sa-i ajuti, spune-i baiatului adevarul si daca are putin cap va intelege, daca nu, chiar ca nu merita sa-ti faci probleme. Daca el ar fi un baiat matur, atunci ar trebui sa inteleaga ca sarcina lui este sa-si cucereasca singur fata, nu sa trimita "izmene prin calator".

| grab a răspuns:

Evita pe viitor sa faci lipeala intre actuali prieteni de-ai tai de sex opus. Iti vor deveni cel mai probabil ambii "fosti prieteni" actualmente purtatori de pica.

In cazul in speta, spune-i omului ca o cunosti foarte bine pe tipa aia si cand zice nu, pai este NU. Daca nu intelege roaga-l sa nu mai apeleze la tine ca nu vrei sa strici ambele prietenii doar pentru o obsesie copilareasca de a lui.

Succes!

| Arkhasas a răspuns:

Spune-i că fata nu are aceleaşi sentimente pentru el şi aia e, dacă e bărbat o să accepte faptul că nu poate să fie pe placul tuturor.

| Deyutza1039 a răspuns:

Pai e complicat, dar ii poti spune baiatului sa isi gaseasca o fata pe placul lui si sa se desparta de fata de care nu ii place. si cat despre prietena ta, poate o convigi sa incerce si cu baiatul ala.
Succes.