| Mihai0005 a întrebat:

Salut TPU! Am varsta de aproape 20 de ani dar am si eu nevoie de niste sfaturi obiective de la voi. Am o foarte buna prietena de 2 ani si jumatate, care in trecut (cam acum un an) era destul de indragostita de mine (Mi-a recunoscut). Sincer sa fiu cu voi, si mie imi placea de fata respectiva, ieseam ff des in oras doar noi 2, vorbeam despre orice subiect posibil, ne mai duceam unul pe la celalalt, ne tachinam si atingeam. Asta a tinut pana cand a aflat iubita mea de atunci (fosta acum), care mi-a interzis sa mai vorbesc cu ea sau sa ma mai intalnesc cu ea, daca vreau sa continuam (Ceva ce mi se pare normal, am fost destul de naspa). Din moment ce totusi tineam mai mult la iubita mea de atunci, decat la prietena, am blocat o pe tipa respectiva timp de un An de zile pana cand eu si iubita mea ne am despartit ptc ma inselase cu unu gen xD. Dupa ce i-am dat unblock prietenelei mele vechi, am inceput usor usor sa vorbim si sa ne apropiem. Am iesit la o cafea sa mai vorbim despre ce am mai facut, plimbari seara cu masina, chestii de genul. Tin sa mentionez ca eu niciodata nu i am marturisit ca am tinut la ea, si nici nu i-am dat de inteles. Asta pana acum o saptamana cand eram la majoratul ei, si dupa putine shot-uri si un dans i-am zis ce simt pentru ea happy. A ramas ca vorbim a doua zi. A doua zi am iesit seara pe afara cu masina si am mers intr-un loc mai retras unde s-a asezat cu capul pe umarul meu, ne tineam in brate si ne mangaiam (ceea ce m-a facut sa inteleg ca inca ii place de mine, nu?). La intoarcere conduceam cu mana pe piciorul ei, ba chiar s-a dat mai asa spre mine sa o apuc mai bine. Acum urmeaza chestia la care ma tot gandesc de cateva zile, si nu stiu ce sa fac: Dupa seara asta care in capul meu eram 100% sigur ca ii place de mine, i-am dat mesaj si am intrebat-o ce simte pentru mine, si ce isi doreste ea sa fie intre noi (eu aveam deja intentiile clar stabilite). Ea mi-a raspuns ca intr-adevar i-a placut foarte mult de mine acum un an, si ca inca simte ceva pentru mine, dar nu e sigura de ce simte, pentru ca e totul prea brusc. I am zis ca e ok, ca putem continua cum am inceput si vedem ce iese. Prietenii nostri comuni ne vad deja destul de apropiati si ne intreaba daca suntem impreuna, si mereu le raspundem ca nu (Lumea chiar zice ca ne potrivim ff bine). Acum intrebarea mea e... Ce ar trebui sa fac? Sa am rabdare? Nu prea as vrea sa mi ratez sansa cu fata asta. am tinut mult timp la ea fara sa-i zic (din cauza relatiei pe care o aveam cu iubita mea de atunci) Am fost genul de baiat care nu se duce la alta, doar ptc imi placea mai mult decat ce aveam. eram implicat.

1 răspuns:
| Kiran a răspuns:

Continua povestea cu aceasta prietena, insa a trecut un an, se intampla multe intr-un an iar ideea ca nu stie ce vrea. o sa ai de furca cu asta.