| GAdNuRi a întrebat:

Am venit si eu aici cu o mare problema. Bun deci sa incep sa va povestesc :
Am avut o iubita, tineam foarte mult la ea si inca tin si o iubesc dar ideea este ca eu sunt ceva gen mai timid sad si nu prea o sarutam des asta a deranjato crezand ca nu vreau sa o sarut ca am pe altcineva. Eu am incercat sa ii explic ca o iubesc si ca tin la ea.
Dupa cateva zile m-am gandit si am spus sa ma schimb pentru ea sa fiu mai increzator sa fiu mai tupeistwinking ideeea e ca am vorbit cu ea pe mess si i-am sp in felul urmator
buna ce faci alte chesti si apoi am trecut la subiect
Iam spus : uite eu chiar te iubesc tin la tine foarte foarte mult, da-mi o sansa sa vezi ca m-am schimbat happy credeam ca totul va merge bine
Ea era cam nehotarata. Am lasat-o putin sa se gandeasca
Apoi mi-a spus ca nu vrea sa mai fie cu mine ca a gasit pe altcineva care o face fericita si o apreciaza
Atunci am ramas uimit nu stiam ce sa mai fac.
Am mai intrebat-o de ce nu vrei. Si mereu imi spunea ca a gasit pe altcineva
Eu cred ca acest "Max" nu exista. Asta cred eu.
Poate sa simtit jignita ca nu am sarutat-o prea des poate a crezut ca nu o plac si doar imi bat joc
Dar eu chiar o iubesc, tin la ea si nu as lasa pe nimeni sa ii faca rau vreodata.
Va rog frumos sa ma ajutati dau funda!

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Clasic!
Daca fata nu mai vrea, nu mai insista! Chiar nu are rost! Sa suferi degeaba? Hai stii ceva?

Spune-i ca renunti, ca nu mai vrei sa fii cu ea! Si daca fata trece peste, inseamna ca totusi nu te iubeste. Daca te roaga sa fii cu ea, vazand ca renunti asa usor la ea, faci ce vrei tu!

Tine minte: roata se intoarce intotdeauna! Renunta si poate se intoarce la tine!

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Si intrebarea ar fi?

| GAdNuRi explică (pentru IuliaTeodora98):

Cum ma pot impaca cu ea?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situatia ta ma ingrijorea-za! Si Max sigur nu exista! Uite ce ar trebui sa faci...Scrie o scrisoare de dragoste si, la sfarsit scrie Admiratorul tau secret, cum doriti! Cumpara un buchet de flori si pune-i astea pe pres, dupa care suna la sonerie si fugi! Peste vreo 2-3 zile scrie-i pe mess un mesaj ca vrei sa te impaci cu ea.Indiferent de ce va zice,scrii-ei doar Admiratorul tau secret,cum doriti! Va functiona! Daca nu,(e o idee cam nebuneasca)roaga un prieten(cu care te intelegi cel mai bine)sa-si puna o masca pe cap si sa incerce sa-i fure poseta. Apoi, intri tu, eroul, in scena Fugi cu prietenul tau undeva unde ea sa nu vada si apoi adu-i poseta! Sigur ii vei intra la suflet! Da-ti cu niste acuarele pe la nas si buze si va crede ca ti-ai riscat viata pentru ea. Daca nu, e timpul pentru Intalniri in grup.Adica,grupul de prieteni hotaraste sa mergeti undeva, iar tu asaza-te langa ea si plateste-i consumul! La final, ofera-i o cutie de bomboane cu un bilet inauntru! Sigur una va functiona! FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat