| kevinnn19 a întrebat:

....as avea nevoie de ceva sfaturi in legatura cu urmatoarea situatie.Imi place de o fata dar nu am curaj sa o invit la un suc cred ca mi-e frica sa nu ma refuze(am 19ani).Am avut doar o prietena si nici nu prea stiu cum sa procedez, ce sa vorbesc cu ea plus ca n-am mai vorbit de o perioada destul de mare de timp cu ea(nu prea intra pe retelele de socializare)ce ar trebui sa fac? Imi puteti da ceva sfaturi? multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu o asemenea teama de a nu fi refuzat, nu este de mirare ca esti singur. Este timpul sa intelegi ca o fata asteapta sa fie curtata, sa fie cucerita.

| Iubibilăă a răspuns:

Doar fa ce-ti spune inima, are mereu dreptate.
Pa, pa.

| TheBrainiac a răspuns:

Invita alte fete pe care nu le placi la suc si vorbeste cu ele despre ce vrei tu. Astfel iti va fi mai usor sa o inviti pe ea, dupa un timp.
Cu cat ai mai multa experienta, cu atat iti va fi mai usor pe viitor sa iti faci o prietena. Intre timp, imprieteneste-te cu celelalte si cere-le sfaturi lor.
Succes!