| kevinnn19 a întrebat:

as avea nevoie de ceva sfaturi in legatura cu urmatorul lucru.Imi place de o fata si as vrea sa o invit la un suc sau ceva de genu, si nu stiu ce sa fac sa ii spun ca imi place de ea acum de la prima intalnire sau sa vorbim alte lucruri si sa-i zic altadata mai ales ca ea nu e genul de fata care sa iasa pe afara si o sa-mi fie destul de greu sa o conving si asa.(am 19ani, ea are 17).Ce ar trebui sa-i spun in cazul in care accepta sa vina? multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| CGF31 a răspuns:

Buna Kevin!
La varsta ta nu stii sa scoti o fata de 17 ani la un suc? Sunt dezamagita total de voi. Incerca sa vorbesti cu ea pe site-uri de socializare ca mama Domnului sunt atatea solutii, nu mai suntem pe vremea lu Ceusescu cand se comunica prin scrisori. Afla ce ii place sa faca si usor usor iesiti si va vedeti si restul vine de la sine. Nu trebuie sa te duci cu textele invatate de acasa sau scrise precum copiutele pe mana.
Fi natural, nu mecanic.
O seara buna Kevin. Pentru alte intrebari nu ezita sa ma intrebi happy

| kevinnn19 explică (pentru CGF31):

Bun am inteles partea aia ca trebuie sa fiu natural dar dupa ce o s invit afara(o sa accepte pana la urma) nu stiu ce sa vorbesc cu ea....sa-i spun ca o plac(o sa fie prea repede?) sa vorbesc despre scoala nu cred ca e un subiect foarte bun...sa o intreb ce ii place?(filme, muzica).Nu prea ma descurc cu fetele, nu stiu de ce sunt asa de timid(in cateva luni am 20de ani), nu am experienta aproape deloc cu fetele.Ce sfaturi mi-ai mai putea da?