| andrei432154 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri referitoare la faptul ca prietena mea nu imi raspunde la mesaje, ma ignora. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Cel mai bine in cazul tau este sa o tratezi cateva zile cu indiferenta.Sa nu o mai cauti tu, sa nu ii mai dai mesaje, sa nu o mai suni.Asa vei vedea daca tine la tine s-au nu. Daca te va cauta inseamna ca tine la tine.
Daca vrei si statusuri iti voi da cateva:
Dacă o persoană vrea să facă parte din viaţa ta, o va face. Dacă nu, nu te obosii s-o faci să rămână. nu se merită!

Am invatat sa ofer oamenilor aceeasi importanta pe care mi-o ofera si ei mie.

Inca mai astept un mesaj..hei imi era dor sa vb cu tine

Şi tu ştii că încă mă doare şi încă preferi să te joci cu asta, dar doare!

Şi eu niciodată nu o să mă rog de cineva să stea cu mine! Dacă mă iubeşti bine, dacă nu nu te forţez să rămâi lângă mine! happy

Şi nu înţeleg de ce dragostea e aşa de grea, de ce în fiecare noapte trebuie să adorm plângând uitându-mă la pozele şi mesajele de demult care acum sunt doar nişte amintiri. nimic mai mult.

Mă doare indiferenţa ta...dar nici nu vreau să fiu bătaia ta de joc. Eu îţi spun un sincer '' Îmi e dor de tine '' .....pentru că tu pentru mine, eşti pe primul' loc! ♥

Şi sunt unele mesaje indiferent dacă le-ai şterge, îţi vor rămâne întipărite mereu' în minte happy.

Un simplu apel de la o anumită persoană îţi poate schimba total ziua!

Ce rezolv dacă numai mie mi'e dor?

Cel mai urât lucru este să vorbesti cu multă dragoste iar răspunsul să fie cu multă indiferenţă!

Poate că acum nu realizezi cât de mult insemn pentru tine.

happy

4 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Ti-ai pus intrebare de ce face asta? Poate ca ai suparat-o sau ai facut ceva de care nu ti-ai dat seama si pe ea a deranjat-o ...analizeaza situatia si gandeste-te ce trebuie sa faci.

| HueyFreeman a răspuns:

Daca te doare asa rau, nu crezi ca ar fi mai eficient sa discuti cu ea?

| Guildo a răspuns:

Nu crezi ca ai putea rezolva problema asta fata in fata? Chiar asa s-a ajuns? Sa fie toate relatiile dependente de fb si mesaje.

| beautifullie a răspuns:

Din nefericire opusul dragostei nu e ura, ci indiferenta...