| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa relatez ce-mi sta pe suflet si ce in curind va exploada.Ma intilnesc cu un baiat un an si jumatate suntem foarte fericiti impreuna! Simtim ca tinem foarte tare unul la altul! Dar cind apar prietenii lui atunci se incep certurile! Nu pot suporta prietenii lui nici ei nu ma suporta! Uneori prietenul meu nici nu are de gind sa ma apere in fata lor ca si cind nu insemn nimic pentru el! Ma supar pe el dar el imi spune :"Nu atrage atentia lor ca sunt prostuti si nu merita retrairilor tale!". Atunci eu il intreb de ce prieteneste cu ei daca sunt asa de prostuti? El imi raspunde ca :"Eu nu am alti prieteni si de aceea prietenesc cu ei! Ei imi vor fi un ajutor in situatia dificila!". Dar in realitate acesti prieteni nu duc la nimic bun mereu fac niste batai groaznice, betie, un comportament neadecvat in lumea de azi! Ajutati-mii cu un sfat, va rog! Ce pot sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| catalinas_6487 a răspuns:

Sa-i spui ca prietenii lui il trag in jos si ca intotdeauna exista alti oameni care sunt prieteni adevarati sa il ajute la greu si sa nu se bazeze pe niste betivi care nu stiu ce sa faca cu viata lor pentru ca atunci cand va avea nevoie de ei va regreta ca le-a daruit prietenia! si daca prietenul tau are asa oameni ca si prieteni incearca sa vezi daca nu cumva isi ascunde latura lui adevarata si cu tine e doar cum vrei tu sa fie nu cum e el (vulgar, nesimtit, etc) Succes!

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai explica-i si tu ca prietenii lui il influienteaza negativ. Si daca tot nu intelege ar fi bine sa treci cu vederea, sa eviti sa te intalnesti cu prietenii lui.
De multe ori cand incerci sa deschizii ochii cuiva te certi cu el. Asa ca mai bine stai linistita ca sa nu va certaiti rau si sa va despartiti.
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Angelique a răspuns:

Spune-i ca daca nu se lasa de prietenii lui atunci il parasestiwinking

| explane a răspuns:

O prima intrebare pentru a-mi face o idee si anume catzi ani aveti tu si el? Din moment ce tie nu iti plac prietenii lui nici ei nu o sa te placa pe tine, presupun ca nu are mai mult de 18 ani si atunci iti pot da un singur sfat nu incerca sa il distantezi de prieteni pentru ca se va intoarce inpotriva ta, incearca sa te integrezi tu, vorbeste cu el si stabileste sa iesiti mai multi dar fara alcool! nu te astepta sa se intample vreo minune din prima si cel mai important lucru incearca sa te inegrezi nu ii trata ca sus ca si cum tu ai fi mai buna decat ei. daca tii la el vei face asta si va fi mai bine.

| butterfly27 a răspuns:

Cea mai important e relatia voastra.Este necesar sa vorbesti cu el si sa-i explici ce simti si ca nu esti de acord cu prietenii lui.Comunicarea e ft importanta intr-o relatie.Si daca nici asa nu merge atunci nu are rost sa te chinui.:*