| sleeppy a întrebat:

as vrea un sfat;
ma intilnesc un baiat insa nu am sentimente fata de el, imi place de prietenul lui, ce sa fac;( dau fundita!

Răspuns Câştigător
| hotshotb a răspuns:

Ii spui adevarul.O sa fie mai aiurea daca baiatul se indragosteste de tine, si pentru tine si pentru el.El o sa vorbeasca cu prietenul lui numai de rau despre tine pentru ca te-ai folosit de el.Deci nici tu nu te mai alegi cu baiatul care iti place si el sufera.

5 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Nu te intalni cu el daca nu ai sentimente si nu te atrage in niciun modhappy.S-ar putea sa isi faca iluzii si nu cred ca vrei asta.Eu te sfatuiesc sa vb cu prietenul lui si sa spui care e treaba sau da-i de inteles

| paranteză a răspuns:

Buna.
Spune-i asa:
Nu te supara, nu am nici un sentiment fata de tine.Nu vreau sa te ranesc. Vreau sa ramanem prieteni.dar nu am sentimente fata de tine.

| KittyRawwr a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui adevarul happy
Gandeste-te ca iesind cu el ii dai sperante apoi sa afle ca de fapt placi pe altcineva s-ar simti "inselat" chiar daca nu ar fi ceva stabil intre voihappy. Pune-te in locul si si gandeste-te la asta. Ti-ar conveni?!
De fiecare data cand spui nu la ceva spui da la altceva >big grin

| Zambesc a răspuns:

Hey! daca vrei sa te ajut, vorbim pe mess. add la zambeste_azi_si_mereu

| Alinaa22 a răspuns:

Spune-i adevarul!