| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Aseara m-a invitat un coleg la ziua surorii lui. Am fost la el acasa si a fost si familia lui (unchi, bunici, etc). Am vorbit cu el saptamana trecuta si mi-a spus ca ii place de mine doar ca si-a dat seama ca eu nu il plac si nu vrea sa distrugem relatia de prietenie pe care o avem. Eu am fost de acord, ba chiar ieri m-am simtit super la el acasa. Chestia e ca am cunoscut un baiat, un prieten de al lor, aseara. Stiu cum il cheama dar nimic mai mult. Si nu stiu cum sa dau de el. Mi se pare un pic ciudat sau naspa sa-l intreb pe colegu meu daca are numarul lui sau ceva de genul. Cum pot aborda subiectu?

Răspuns Apreciat de Editori
| DanielPH a răspuns:

Servus!
Vorbesti cu el despre lucrurile care s-au intamplat in ultima vreme, apoi, cand consideri ca-i cazul, gen, il abordezi astfel:,, Apropo, era un baiat aseara, prieten de-al tau, are Facebook sau ceva? Ca mi se pare ca l-am mai vazut pe undeva, dar nu stiu unde." sau in loc de faza cu Facebook,, Am un prieten pe Facebook care seamana leit cu el, apropo, cum e pe Facebook? sa nu fie chiar el."
il iei cu subtilitati daca consideri ca-i naspa sa-l intrebi pe fata.
Si sa-i ceri nr si sa ti-l dea, personal m-ar face sa ma simt cam ciudat sa fiu sunat de o fata cu care am vb cu putin timp in urma fara sa-i fi dat nr de telefon.
Pace!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Chiar daca este un pic cam dureros pentru baiatul acela ce deja te place si este gresit sa vrei sa fi cu un prieten de al lui in conditiile in care el te place cred ca sunteti inca copii asa ca...
De ce nu il cauti in lista lui de prieteni pe Facebook?

| Romanul86 a răspuns:

„Mi se pare un pic ciudat sau naspa sa-l intreb pe colegu meu daca are numarul lui sau ceva de genul."

Și mie mi se pare tot așa.

Întreabă pe altcineva care îl cunoaște pe respectivul băiat.