| AestheticPerf a întrebat:

Cat de des ar trebui sa ii scriu unei fete, adica sa vorbesc cu ea cateva minute si apoi daca tot i iscriu si ii scriu am impresia ca is prea insistent si de exemplu sa zicem ca ii scriu dimineata, daca vreau sa ii mai sciu si seara cum sa incep din nou converstia, ce sa ii zic, ca ce mai faci ar fi cam sec, sau ce lputin asa cred. V-a rog ajutati-ma, ceva sfaturi, exemple, etc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Inceputul a răspuns:

Nu trebuie sa ii scrii non-stop, nu trebuie sa incepi tu mereu conversatia. Gaseste un subiect interesant despre care ati putea vorbi, las-o si pe ea sa iti scrie. De exemplu dimineata, spune-i buna dimineata si incepeti conversatia.
Seara ar trebui sa iti scrie ea, uite asa va apropiati si vorbiti mai mult. Intelege-o, mereu sa incerci sa o ajuti. Intreab-o din cand in cand daca este bine, ce s-a mai intamplat, si daca nu i-ai spus ca o placi poti incepe asa:
-Hey, ce faci? Am tot vrut sa iti spun ceva dar nu am avut curajul si acum cred ca mi-am gasit cuvintele...pai vreau in primul rand sa iti spun ca esti o persoana extraordinara si simt ceva pentru tine, ma faci fericit si de fiecare data cand vorbim, sunt fericit de fiecare data cand stiu ca esti bine. Nu stiu daca tu simti la fel dar pentru mine asta nu conteaza atat timp cat stiu ca esti bine. Atat cred ca am avut de zis, ce spui?(si daca mai vrei mai spune si tu ceva, mai adauga cate ceva la acest mesaj)
Daca nu vrei sa ii trimiti acest mesaj nu e nici o problema, daca i-ai spus deja urmeaza sfaturile mele de mai sus, sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca odata pe zi este mai mult decat necesar, pentru ca ajungeti sa omorati o relatie, daca o factei mai des, va spuneti tot din mesaje, va controlati prin telefaone si cand va intalniti, nu mai aveti ce sa va spuneti, decat sa va certati.
Eu spun ca, mai rarut, ca-i mai dragut si mai incitant!

| neutrino a răspuns:

Recomandat este sa vorbesti cu ea direct ori de cate ori ai ocazia si ai ceva de spus, iar ea este dispusa sa te asculte.

| Kathrinex a răspuns:

Depinde. Dacă fata te place, evident că îi va face plăcere să primească mesaje. Dacă fata nu simte mai nimic, vei părea un stresant. Dacă nu ești sigur, nu exagera. Destul de rar. Fă-o pe ea să se simtă bine astfel în cât data viitoare să o înceapă ea. Succes! happy