| BunaZiuaMerio a întrebat:

Ce le plac fetelor la baieti.Si ce nu le plac.Pentru fete baietii sunt urati daca sunt mai grasuti fața de alti baieti, dar la fața arata bine?

Ziceti-mi si mie ca am impresia ca nu mai place nicio fata si ma enerveaza chestia asta.Am 14 ani.

Nu ma luati cu scoala si ca sunt prea mic, ca mai importanta e sanatatea psihica decat scoala.

Raspundeti-mi si mie va rog.
Uneori imi vine sa imi tai țațele, gusa si burta ca ma enerveaza.

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai timp de ele in viata

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa te enerveze altceva, decat puturosenia in care te complaci si sa pui mana serios sa faci sport, ca mancatul fara masura si lipsa activitatii fizice, te-au adus aici.
Da, fetele prefera baietii mai aratosi, fara burta, gusa si tate, genul atletic, asa cum si baietii prefera fetele suple, nu grasele.
Dar nu asta ar trebui sa te streseze pe tine, ca la 14 ani nu are importanta daca te plac ori nu fetele, ci sanatatea fizica, pe care nu o ai, ca dupa descriere esti supraponderal si asta nu este sanatos.
Daca nu te poti abtine la mancare, sa mananci sub necesarul zilnc de calorii, gen 1000 calorii pe zi (nu la fiecare masa, ci insumat tot ce manaci intr-o singura zi sa nu depaseasca 1000 calori), atunci apuca-te serios de un sport.
Aleargand minim 5km pe zi, iti ajustezi corpul si metabolismul, pierzand grasimea acumulata, modelandu-ti un corp frumos si sanatos.

| Freya1 a răspuns:

La 14 ani cumva este normal sa fi putin respins daca esti supraponderal.Nu zice nimeni ca este corect sa fi marginalizat dar sunteti copii, iar copii asa gandesc.Adolescentii cauta perfectiune si inca nu au invatat ca mai trebuie sa ai si altceva pe langa un corp armonios.
Eu zic ca pentru binele tau tine regim, slăbește, mergi la medic sa vezi daca esti sănătos si fa altceva la ani tai.Eu am avut colegi in scoala ce erau obeji si acum nu vrei sa stii cat de bine arata, dar totul este sa vrei.

| Frank51 a răspuns:

Nu esti multumit de un aspect din viata ta, dar nici nu faci nici-un pas spre a rezolva situatia. Daca macar scriai ca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit, sau ai vreo boala, dar asa nu meriti nici-un sfat. Sorry.

| OldSoul a răspuns:

Ai 14 ani.

Fetele sunt atrase mereu de tipii mai mari, sau care arata mai batrani cum s-ar zice.

Mai ai rabdare pana pe la 17 ani, daca pana atunci nu o sa te placa fetele, atunci o sa poti sa te plangi.

Iar, pana atunci, poti incepe sa faci sport, asa, sa-ti mentii timpul ocupat, ca daca stai degeaba, doar o sa te plangi, si asa nu o sa se schimbe nimic.

| Plato a răspuns:

Nu are nicio relevanță cate kg ai.
Totuși, poti slabi pentru sănătate.

| Plato a răspuns:

Imi pare rau de tine daca asculti de incompetenti...

| Arakiss a răspuns (pentru Plato):

Asa e. Obezii sunt cei mai cautati barbati de pe pamant. Stiu parerea ta cu "doar sufletul conteaza". Si el daca va ramane obez se va alege cu "sufletul".
PS.
Ai putea sa nu mai dai "nefolositor si eronat" ca femeile.

| Plato a răspuns (pentru Arakiss):

Nu trebuie sa fii "cel mai căutat", nu te ajută cu absolut nimic.
Cineva e perfect pentru tine, esti perfect pentru cineva. Fizicul nu are relevanță.
Doar panaramele si ratatii superficiali cred altfel.
Imi pare rau ca traiesti intr-o lume trista si ai o viziune limitata la proximitate.

| Arakiss a răspuns (pentru Plato):

Nu trebuie sa fii "cel mai cautat" dar nici "cel mai nebagat in seama".
E un copil caruia tu ii spui "ramai gras ca nu asta conteaza". Iar el va vedea zi de zi ca de fapt asta conteaza.
Societatea ideala bazata pe acele "valori" in care crezi tu, nu exista inca in realitatea noastra. Iar copilul care a pus intrebarea, va trai in aceasta realitate in care daca esti gras esti marginalizat.
Si mie imi pare rau ca traiesc in aceasta lume trista si limitata plina de panarame si ratati superficiali. Cunosti tu vreo alta planeta?

| Plato a răspuns (pentru Arakiss):

Nu alta planeta, dar alti oameni da.
Deci admiti ca sunt panarame respectivele, dar totusi il încurajezi spre asta. De ce ai vrea o panarama?

| Arakiss a răspuns (pentru Plato):

Pentru ca 95% dintre ei asta doresc la varsta asta. Sa traiasca "panarameste". Asta e "trendul". "Asa se face". Nu vor altceva.
Si cel mai important, nu vor sa fie marginalizati.
In nici un caz nu vor in clasa a 7-a sa inoate impotriva curentului.

| Plato a răspuns (pentru Arakiss):

Daca tu traiesti dupa trend... e nasol de tine.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu promovezi obezitatea minunat

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ti-am mai zis sa te faci redactor la presa mondena? Da, cred ca ti-am mai zis.

| BunaZiuaMerio explică (pentru Plato):

Era tarziu cand am pus intrebarea, eram obosit si am dramatizat-o putinhee hee).
Nu sunt foarte diferit la aspect fata de colegii din clasa.Ei au peste 45 kg pana in 50 si eu am 60.Gras se observa ca sunt doar cand am tricou, ceva foarte subtire sau cand sunt dezbracat.

Ma refeream ca nu sunt foarte diferit de ceilalti baieti la aspect dar nah,))

| Plato a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Nu conteaza aspectul, baga la cap, ca nu te invat prostii.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa slăbești ca să capeți încrederea în tine și sa arăți mai bine. Încearcă prin sport și mai puține dulciuri, sucuri. Ai tot timpul înainte sa găsești o fata care sa te placa

| Goete a răspuns:

Vorbind de sanatatea ta psihica, taie-ti linistit tatele, gusa si burta. Crezi ca esti sanatos psihic? Ar trebui sa consulti un psiholog, daca ti-e greu sa te misti putin ca sa slabesti, in loc sa stai pe telefon/calculator/console etc.

| Paul754880338 a răspuns:

Crezi cumva ca ar fi mai usor sa schimbi felul fetelor de a vedea un baiat, incepand de la infatisarea fizica, decat sa iti sufleci manecile si sa te apuci de un regim si de un pic de miscare?
Esti copil e ok, dar nu fi naiv! Nu vei reusi, cersind mila decat sa atragi mila. Si sigur nu asta vrei. Hai ridica-te de pe scaun si da-i drumu' la treaba!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Trebuie sa slabesti in primul rand pentru sanatate.
Apoi sa te gandesti la fete.
E adevarat, fetelor le plac baietii aratosi, nu chiar cu multa burtica. Deoarece, intai vezi fizicul, apoi cunosti caracterul. happy

| RAY a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Cine ti-a dat eronat e un ipocrit sau ipocrita asa e,, intai vezi fizicul, apoi cunosti caracterul. happy

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru RAY):

Ieei,in sfarsit cineva care imi da dreptate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sigur Plato laughing
Tu apreciezi doar fetele sincerelaughing

| RAY a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Ce rost are sa ne mintim ca nu e asa, am fi ipocriti cu toti, si eu ma uit la fizicul unui om si ba da conteaza ca ne da interes sa cunoastem un om, un om frumos va avea mult mai multe sanse de a il cunoaste cineva, nu e vorba de asa zis superficilitate si asa a evoluat omul, trasaturile care le percem frumoase sunt de o valoare importanta

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru RAY):

Exact. happy

| RAY a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Desi e aiurea rau cand esti respins de sexul opus si simti o ura, frustrare ce sa faci asta e

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru RAY):

Ne trece laughing
Viata e si cu buna si cu rele happy

| RAY a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Din pacate doar cu rele trece ( ma refer la partea cu sexul opus )

| Arakiss a răspuns:

Pune mana si slabeste. Nici la Brad Pitt nu s-ar uita nimeni daca ar avea 100 de kile. Atata timp cat esti gras nu vei avea nici o sansa la fete. Asta e adevarul. Dureros dar asta e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arakiss):

100kg e mult? laughing si e gras rolling on the floor

| Arakiss a răspuns (pentru anonim_4396):

E in casa 7-a. Daca ar avea 100 de kile ar fi destul de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Arakiss):

Depinde si unde e proportionata grasimea.
Tocmai 14 ani - tocmai ieri am vazut unu cam asa 90-100 si era ciupit de fund. Fetelor le plac cu.ru marewinking