| anonim_4396 a întrebat:

...cum ar trebui sa fie capul penisului cand vrei sa faci penetrarea. tare? cand esti in erectie doar asa nu e tare dar cand fac sex cum e? ..adica vreau sa-mi incep viata sexuala si ma blocheaza chestia asta

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Capul penisului nu va fi niciodata tare fiindca are prea mult tesut moale spre deosebire de corpul penisului care in general e piele si vase de sange care acopera corpurile spongioase care se umplu cu sange. In momentul in care apesi suficient pe capul penisului o sa observi ca dedesubt la o distanta destul de mica se afla si tesut mai tare, deci vei putea sa penetrezi fara probleme. Foloseste prezervativ si lubrifiant si n-o sa ai nici un stres.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fermitatea/intarirea glandul in general este mai mica decat a penisului doar in cazuri foarte rare se intareste si glandul pana apare senzatia de durere.