| alina_3586 a întrebat:

..cum credeti ca e mai bine si confortabil(absorbantele sau tampoanele)? fundita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde mult de persoana. De exemplu, pentru mine sunt mai comode absorbantele externe, fiindca tampoanele interne sunt prea mari si cand se imbiba cu lichid in provoasa dureri. Dar exista femei cu vagin mai larg care nu au o astfel de problema si pentru care tamponul intern are multe avantaje.

2 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

Parerea mea e ca sunt mai confortabile absorbantele. Am folosit si tampoane, dar imi creeaza o senzatie de discomfort, plus ca dupa ce se umfla se simte tare. Si daca folosesti tampoane un timp indelungat te poti trezi cu rani. a patit o prietena de-a mea.

| Siminik a răspuns:

Depinde de persoana...eu prefer tamponele interne, pentru ca ma simt mult mai in siguranta!