| Edy_9245 a întrebat:

cum fac sa uit o fata care nu stiu cum sa zic, m-a tradat?
si as vrea sa imi spuneti si mie ce ar trebui sa fac
Colegii de la mine din clasa ma tot fac tigan,negru etc. credeti-ma ca ma simt prost,totusi eu sunt creol o-i fi tigan,dar nu de satra.
tot zic ca nu ma plac, ca-s urat ce ar trebui sa fac
Ps.: am putina burta.
va rog raspundeti sincer.

Răspuns Câştigător
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Cu cat vei incerca mai tare sa ti-o scoti din cap cu atat o vei place mai tare. Lasa lucrurile sa vina de la sine. Daca vei incerca sa-ti impui sa-o urasti doar pentu ca te-a ranit prin fapte si vorbe sa stii ca nu-ti va reusi.
Toata chestia este sa ai rabdare, sa incepi sa-ti faci prieteni noi, sa cunosti alti baieti, sa te distrezi, sa-ti ocupi timpul cu ceva anume.Nu este singura fata de pe planeta asta si cu siguranta vei gasi pe cineva mai bun care sa te merite.
Cat despre colegii tai. ignora-i! Cand se vor vedea ignorati si cand vor vedea ca vorbele lor nu te ating in niciun fel se vor opri din a te jigni. Fii tu mai intelept si nu te cobora la mintea lor. Cine te place, te place asa cum esti.

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Sa nu bagi de seama gurile rele, sa te apuci de activitati extra scolare pentru a nu te mai gandi la vorbele rele. Nu conteaza ce iti spun altii ca esti, conteaza doar ce crezi tu despre tine.

| minrest a răspuns:

1.Fata o sa o uiti in timp. Nu trebuie sa te gandesti cat de incorecta a fost cu tine, ci dimpotriva, gandeste-te ca nici tu nu esti perfect corect si ca a avut si ea motivele ei. Asa vei reusi sa o ierti si dupa ce ai iertat-o nu mai ai de ce sa suferi prea tare.2.Colegii se iau de tine pentru ca au vazut ca asta te face sa te simti prost. Oamenilor le place sa isi bata joc de altii. Daca nu ar avea rezultate, s-ar lua de altcineva. Tu pui problema gresit mentionand faptul ca esti creol si ai burta. Cata vreme nu te-ai bronzat si ingrasat pe banii lor, te priveste direct si personal. Poti sa fii cel mai urat om din lume, este numai treaba ta. Ai vrea sa fii omul biscuite, care place tuturor? Eu nu as vrea. In primul rand trebuie sa nu iti mai pese ce zic toti looserii complexati care cauta pe cineva mai fraier ca ei ca sa se simta un pic mai bine in pielea lor, si pe urma o sa te amuze si pe tine glumele la dresa ta. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Ca sa uiti fata, tine-te ocupat tot timpul. Si gaseste-ti alta daca poti.
Fa niste sala sa scapi de burta. In rest nu ai ce face decat sa te faci placut.

| Lawliet14 a răspuns:

Aveam un coleg la fel, dar nu se supara daca cineva il facea "tiganul". happy

| grab a răspuns:

Ca sa o uiti gaseste alta mai frumoasa, e cea mai simpla metoda. ca sa nu mai zica lumea ca esti tigan sau burtos incearca sa ii ignori cu orice pret in perioada imediat urmatoare si o sa se lase pagubasi. sau roaga-te sa vina altul in clasa mai tigan si mai gras ca tine... glumesc! happy bafta!