| UnBaiat439 a întrebat:

Cum ii spun unei fete ca o plac? As vrea, ca fetele, sa imi descrie cum au procedat baietii in cazul lor, cum le-au spus si cand...
Multumesc! happy

7 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Nu conteaza imprejurarile in care ii spui. Conteaza sa ii spui. Dar mai sunt 2 regului. 1. Fii frumos 2. nu fii urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa NU ii spui prin intermediul site-urilor de socializare, gen facebook, pentru ca e cel mai urat gest ( stiu din experienta ). Nu ai nevoie de o data anume, pur si simplu ii spui cand te simti pregatit, cand sunteti doar voi doi si o faci atenta la tine. Dar nu incepe cu '' stii. Mie imi cam place de tine '' sau '' vreau sa iti spun ceva, dar nu stiu cum '' pentru ca eu una sunt satula de fraze de genu'. Bafta!

| UnBaiat439 explică (pentru anonim_4396):

Dar e o problema.Eu sunt la liceu cam la 80 km de ea.De loc natal sunt de unde este si ea.Eu doar in weekend-uri merg pe acolo.Deci, nu ne prea putem intalnisad Din cate am inteles si ea va veni la liceu tot aici unde sunt si eu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBaiat439):

O poti suna sau ii poti trimite un mesaj, dar lasa facebook-ul ca o ultima solutiewinking

| Lothar a răspuns:

Nu stiu daca pot sa-ti spun.e ceva foarte important.un secret
Unii au ales sa-si ia viata daca au aflat..chiar vrei sa stii?

| piticelm a răspuns:

Ar fi dragut sa-i lasi un mesaj, daca tot vrei sa ii spui pe facebook sau mai stiu eu ce alta retea de socializare. Spune-i ce simti, ce iti doresti.Va avea o surpriza, dupa parerea mea, frumoasabig grin

| ionutandreidragos a răspuns:

Spune-i pe facebook. Incepe cu o discutie despre vreme sau, daca ati mai discutat inainte, despre o chestie care po intereseaza, iar din una in alta, ii spui. Asta e o varianta pentru un baiat timid, care sta doar in casa. Din moment ce intrebi pe un site, ce sa faci si cum, asta e metoda cea mai accesibila tie.
Baietii curajosi actioneaza dupa propriile ganduri, trairi, impulsuri. Cuceresc o fata prin propriul lor mod de a fi.