| Dianna22 a întrebat:

Cum poti uita pe cineva? Este vorba de o relatie scurta, la care am tinut enorm. Baiatul nu isi dorea nimic serios, isi dorea mai mult o aventura. Cand mi-am dat seama ca asta e tot ce vrea am pus punct pentru ca nu sunt genul asta de fata.Cu toate astea ma gandesc destul de des la el desi de 5 luni sunt intr-o relatie cu cineva care chiar ma apreciaza si vrea ceva serios, nu numai distractie. Stau si ma intreb de ce nu a putut sa ma ia in serios si sa vrea o relatie serioasa. Avem amandoi 22 de ani. Poate credeti ca varsta e cauza dar actualul are aceeasi varsta si e opusul exului.Intrebarie mele sunt de ce nu a vrut decat o aventura si cum pot sa nu ma mai gandesc la el?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Te gandesti ca nu merita efortu, ca asa e el, ca nu te apreciaza si ca meriti ceva mai bun, adica ce ai acum. Si probabil e si faptul ca pentru afectiunea lui trebuia sa te chinui un pic, asta cu care esti acum probabil ti-a oferit-o foarte repede

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intrebarie mele sunt de ce nu a vrut decat o aventura si cum pot sa nu ma mai gandesc la el?

nu stiu de ce a vrut doar doar aventura dar nu vad nimic de judecat un om care vrea doar sex,desigur fara sa isi bata joc de cineva,faza cu uitarea nu se poate asa brusc,parerea mea, ala te atragea fizic, asta cu care esti nu te atrage fizic, degeaba e super ok baiatul lipseste chimia aia, atractia aia fizica

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta ma socheaza, mai ales cand spui ca ai 22 de ani!
Cum dumnezeu sa fii incapabila sa intelegi, ca sunt barbati care vor doar o aventura, si tu nu intelegi de ce?!
Singurul motiv este: vor doar sex, pentru ca nu te iubesc si nu vor sa aiba vroe obligatie fata de tine! Pentru sex este nevoie de o sula si un vagin. Pentru dragoste, este nevoie de 2 inimi care sa bata una pentru cealalata.
Chiar nu realizezi la 22 de ani, ca doar asta vor toti barbatii?
Cum poti sa continui sa te gandesti la unul, care ti-a spus in fata ca te vrea doar ca obiect sexual cu care sa-si satisfaca madularul, fara sa-i pese de respect si sentimente fata de tine?

| Holiday a răspuns:

Te gandesti inca la el pentru ca ai facut o greseala dupa despartire. Mai exact te-ai combinat cu unul sub nivelul celuilalt. Ce daca te apreciaza sau e "de treaba", daca nu e la nivelul celuilalt? E normal sa fii cu gandul inca acolo. Scapa de asta si gaseste-ti unul pe profilul celuilalt, sau superior, si care eventual sa te aprecieze.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt momente in viata cand chiar nu ti doresti relatie serioasa, obligatii, sa petreci cel mai mult timpul cu partenerul sau partenera, si pui accent pe libertate pe distractie, desi te poti atasa de aceea persoana dar nu suficient sau pur si simplu nu ti doresti, nu esti pregatit. Poate fii si varsta in cazul vostru, pot fii multe motive dar treci peste, nu conteaza. In timp il vei uita

| Necunoscut112 a răspuns:

Singurul utilizator care ti-a dat un răspuns pertinent e Holiday. Asta se întâmplă in mintea şi sufletul tau: il compari pe actualul, care e varza, cu fostul. In prezent tu te foloseşti de băiatul cu care esti doar pentru a-ţi creşte ţie stima de sine, dar nu eşti împlinită cu el. Ce poţi tu să faci e să găseşti un bărbat suficient de interesant să il iubeşti, dar care să fie si el interesat de tine. Nu poţi să fii cu un looser doar că îţi oferă siguranţă. Iar faptul că fostul nu şi-a dorit ceva pe bune cu tine, nu este nici vina ta, nici a lui. E normal ca la 22 de ani să nu îţi doreşti căsătorie si bullshituri d-astea. Dacă ne-am pune fiecare propria persoană pe primul loc, am fi toţi mai fericiţi. Relaţiile sunt ok si ele din cand in cand, dar libertatea si independenta si experienţele noi sunt mult peste.

Răspuns utilizator avertizat
| Elinelaaaa a răspuns:

Obisnuieste-te cu gandul ca nu mai este nimic intre voi, ce a fost intre voi lasa sa fie o amintire placuta.
Evita sa iti mai pui astfel de intrebari, a fost si a trecut.
Eu iti spun sa te concentrezi pe relatia actuala, creaza o noua frumoasa poveste.

| unomoarecare7 a răspuns:

Asa sunt majoritatea baietilor ( nu toti ), te folosesc si dupa se duc la alta fata. Fa lucruri care iti plac sau care sa iti tina din timp, poti desena sa te uiti la un serial, asculti muzica, sport, chemi o prietena la tine, cu timpul iti va mai trece. Si eu am fost in aceeasi sitiuatie si intr-un final mi-am descoperit si o noua pasiune?, la revedere!

| RAY a răspuns (pentru unomoarecare7):

Ce e rau in a vrea doar sex? poate ca ia si spus ca vrea doar sex de la ea, modul cum ai scris e unul negativ, cum ca sexul ar fi ceva rau, nu vad nimic rau in a vrea sex ca doar de aia stai cu o fata

| unomoarecare7 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca dupa ce a facut-o cu ea si probabil nu i-a placut a lasat-o de izbeliste, deci numai pentru asta a fost cu ea, nu a iubit-o.

| RAY a răspuns (pentru unomoarecare7):

Daca doar s-a folosit de ea si a mintit-o este un porc, daca ea stia de la bun inceput ce vrea, nu vad problema

| Andreea23r a răspuns:

Nu toți oamenii vor ceva serios la vârsta aia. Unii chiar niciodată. Nu cred că ai făcut bine combinându-te cu actualul, în momentul în care tu te gândeai doar la fostul. E în regulă să te gândești din când în când, dar în cazul tău mi pare cam prea mult și mă face să mă întreb dacă tu chiar îl iubești pe actual sau l-ai luat doar pe post de pansament. Nu poți face ceva să nu îți mai aduci aminte de ex, în afară de a lăsa timpul să treacă.

| Dianna22 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!