| anonim_4396 a întrebat:

big hug sunt a 7 si de ceva timp am o relatie cu o fata de a 8.Noi ne-am certat si ne-am impkt de cateva ori, nu-i prea bine dar ne-am iubit si asta ne-a adus impreuna de fiecare data, azi ne-am desp. eu de ea sad, motivul e ca ea e rece cu mine adica daca eu nu as lua-o de mana, daca nu as strange-o in brate, daca nu as saruta-o ea nu ar avea trebuie, mereu totul trebuie sa vina de la mine oricum ma simt ff bine cand sunt cu ea si intr-un fel imi pare rau ca ne-am desp, chiar tin foarte mult la ea dar m-am saturat, stiu ca asta e felul ei de a fi, dar nu mai pot, ea crede ca eu sunt prea insistent si pupacioslaughing dar ea e ff rece si ca sa nu ziceti ca sunt nebun multi mi-au confirmat-o, azi cand i-am sps ca ne desp am vazut totusi ca se suparase oh go on Datzi-mi si mie niste sfaturi cu ce ar trebui sa fac :d fundahappy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau o accepti asa cum e sau cauti alta!
Nu-i poti schimba,deocamdata,felul ei de a fi. Poate ca ar vrea sa-ti faca pe plac,dar educatia pe care a primit-o,conditia ei de fata o impiedica sa faca asta.
Orice discutie nu ar duce la nici un rezultat, aveti nevoie de mult timp petrecut impreuna ca sa te cunoasca extrem de bine si sa inceapa sa isi schimbe ideile.
Pacat ca v-ati despartit, sincer.Ar fi trebuit sa o intelegi.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Spune-i toate chestiile astea daca o iubesti incerci sa o si ajuti. Te-ai gandit ca poate fata e timida?
Pentru o secunda mi s-a parut ca esti pr meu fiindca si eu sunt intr-un fel ca si ea. Trebuie sa vorbiti si sa rezolvati impreuna.

funda?

| Ionut a răspuns:

Fetele vin si trec. Viata e plina de gropi dar nu te lasa omule.
O sa vina si alte mult mai iubitoare si frumoase, ai toata viata inainte, nu trebuie sa te preocupe asa mult despartirea fiindca nu cred ca este sau mai exact a fost o relatie serioasa, asa ca trebuie sa iti revi si sa continui drumul propus in viata.
PS : Chiar daca crezi ca e mai usor de zis decat de facut, iti spun ca am trecut prin prea multe ca sa spun si ceilalti oameni, prieteni cum m-am descurcat in situatii complicate, deci REVINOTI!

| Andreeaa19 a răspuns:

Vorbeste cu ea,comunica,e cel mai important.Ii spui "Daca vrei sa mai fim impreuna nu lasa tot numai pe mine, fa sh uh ceva". Daca se supara sh pleaca sau ceva d genu at nu te iubeste, iar daca nu sh incearca sa se schimbe inseamna ca tine la tine.Bafta>big grin