| LexuKrys a întrebat:

big grin
Sunt combinat cu o fata de vreo 4 zile big grin si nu stiu cum sa o sarut (french) ma refer cum sa o abordez big grin ca mi-a zis sa nu imi fie frica sa o sarut sau sa ii zic diverse chesti happy. Dar mi-a spus ca nu a mai sarutat niciodat french sad.
Cine imi zice cum fac sa o sarut sa fie multumita big grin :X si sa nu se supere (dar sa stie ca vreau sa o sarut french ) primeste funda + vot big grin

Răspuns Câştigător
| Wackey a răspuns:

Daca sunteti impreuna, inseamna ca va cunoasteti destul de bine si nu ar trebui sa-ti fie frica, chiar ea ti-a zis-o.
Cand vine momentul oportun, nu-l lasa sa scape, dar nici nu te grabi, fetelor le place sa fie rasfatate.
Poti incepe mai usor, decat in forta, cu un pupic si daca vezi ca i-a palcut( iti poti da seama din privire), poti incerca si unul frantuzesc, dar cu rabdare. E foarte important pentru ca va fi primul. De obicei chestiile astea vin de la sine, nu trebuie sa iti faci mari probleme si emotii negative, pentru ca nu va iesi nimeni suparat din asta.
Mult succes! =D

13 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Esti cu ea de 4 zile si n-ai sarutat-o?
Atunci de unde stii ca sunteti impreuna? I-ai cerut prietenia?!
Jalnic...

Tzuc-ooo baaa! Fara retineri, daca nu iti pute gura nu prea ai ce gresi. Nici macar la cel cu limba (sau 'frantuzesc' daca preferi).

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Sarut-o normal si la un moment dat vara-i limbuta. nu e mare filozofie

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Uite ce fac eu pentru tine! Am cautat special pentru tine pe net si am dat copy si pastelaughing
Cum se face?
Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere. Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat. Cu ochii
inchisi nu vei mai analiza fiecare parte si miscare a celuilalt si te vei simti mai bine.

Saruta prima data foarte usor (cu cat te doreste mai mult si ii dai mai putin, cu atat isi va dori si mai mult de la tine). Dupa ce ai sarutat cu buzele, deschide putin gura
(iti vei da seama cum la fata locului) si cu limba umezeste-i buzele.

Nu intreba daca poti sa o saruti frantuzeste! Totul trebuie sa se desfasoare lent pentru ca senzatiile sa ofere fiori maximi. Dupa ce i-ai umezit buzele, mangaie usor limba partenerului. Jucati-va precum fac serpii la imperechere. Atentie sa nu ii faci operatie de amigdala in timpul sarutului. Nu este o senzatie placuta. Sarutul combinat cu anumite mangaieri ale partilor corpului va vor aduce trairi interioare de tensiune sexuala.

De fiecare data cand saruti este altfel. Niciodata nu vor fi sarutarile la fel. Variatia de miscari va aduce ceva nou de fiecare data. Trairile va vor impinge cum sa va miscati. Exersati cat puteti.

Atentie la neatentielaughing

Sunt cateva aspecte de care trebuie sa ai grija ca sa iasa totul bine:

- respiratia – cea mai mare greseala este sa uiti sa respiri. Daca nu vrei sa lesini respira normal, in ritm normal. In anumite momente (mai erotice) este permisa si respiratia pe gura;
- respiratie fresh – mesteca ceva inainte mentolat;
- atentie la dinti – sa nu va loviti in dinti in furia sarutului;
- fi activ – cum vrei sa te sarute, fa-o si tu. Nu sta sa astepti sa o faca doar celelalt;
- regula nr. 1 – este fara reguli! Faci asa cum simti fara sa incomodezi insa. Emotiile interioare va vor ajuta.
- mainile – daca le folosesti vor da o nota mai romantica sarutului. Tine-i capul cu mainile, obrajii sau gatul. Nu sta cu mainile degeaba.
- vorbeste – comunicarea este importanta daca vrei ca totul sa iasa bine. Ce va place si cum va place spuneti-va fara teama.
Ce sa nu faceti!
- nu sufoca cu limba;
- nu suge limba la refuz (doare);
- atentie la saliva sa nu va inecati (si prin sarut se pot lua boli
infectioase, mononucleoza infectioasa de exemplu, numita si boala sarutului);
- sa nu saruti cu respiratia urat mirositoare;
- sa nu razi ca nu stie sa sarute ca si tine (da-i lectii de franceza…).
Hai baftawinking

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Fi atent ce fac eu pentru tine! Am cautat special pentru tine pe net si am dat copy si pastelaughing
Cum se face?
Umezeste-ti buzele (trece usor cu limba peste ele) pentru a nu avea o senzatie neplacuta la atingere. Capul trebuie sa il inclini putin intr-o parte pentru a avea spatiu si lejeritate in sarutat. Cu ochii
inchisi nu vei mai analiza fiecare parte si miscare a celuilalt si te vei simti mai bine.

Saruta prima data foarte usor (cu cat te doreste mai mult si ii dai mai putin, cu atat isi va dori si mai mult de la tine). Dupa ce ai sarutat cu buzele, deschide putin gura
(iti vei da seama cum la fata locului) si cu limba umezeste-i buzele.

Nu intreba daca poti sa o saruti frantuzeste! Totul trebuie sa se desfasoare lent pentru ca senzatiile sa ofere fiori maximi. Dupa ce i-ai umezit buzele, mangaie usor limba partenerului. Jucati-va precum fac serpii la imperechere. Atentie sa nu ii faci operatie de amigdala in timpul sarutului. Nu este o senzatie placuta. Sarutul combinat cu anumite mangaieri ale partilor corpului va vor aduce trairi interioare de tensiune sexuala.

De fiecare data cand saruti este altfel. Niciodata nu vor fi sarutarile la fel. Variatia de miscari va aduce ceva nou de fiecare data. Trairile va vor impinge cum sa va miscati. Exersati cat puteti.

Atentie la neatentielaughing

Sunt cateva aspecte de care trebuie sa ai grija ca sa iasa totul bine:

- respiratia – cea mai mare greseala este sa uiti sa respiri. Daca nu vrei sa lesini respira normal, in ritm normal. In anumite momente (mai erotice) este permisa si respiratia pe gura;
- respiratie fresh – mesteca ceva inainte mentolat;
- atentie la dinti – sa nu va loviti in dinti in furia sarutului;
- fi activ – cum vrei sa te sarute, fa-o si tu. Nu sta sa astepti sa o faca doar celelalt;
- regula nr. 1 – este fara reguli! Faci asa cum simti fara sa incomodezi insa. Emotiile interioare va vor ajuta.
- mainile – daca le folosesti vor da o nota mai romantica sarutului. Tine-i capul cu mainile, obrajii sau gatul. Nu sta cu mainile degeaba.
- vorbeste – comunicarea este importanta daca vrei ca totul sa iasa bine. Ce va place si cum va place spuneti-va fara teama.
Ce sa nu faceti!
- nu sufoca cu limba;
- nu suge limba la refuz (doare);
- atentie la saliva sa nu va inecati (si prin sarut se pot lua boli
infectioase, mononucleoza infectioasa de exemplu, numita si boala sarutului);
- sa nu saruti cu respiratia urat mirositoare;
- sa nu razi ca nu stie sa sarute ca si tine (da-i lectii de franceza…).
Hai baftawinking

| DragonRO a răspuns:

Sarutul vine dela sine. daca nici ia nu sa mai sarutat niciodata orce sarut pentru ea pare sarutul iedeal.

| smile21 a răspuns:

Deci iti lasi putin capul intr-o parte in care doresti tu te apropii de ea va apropiati buzele deschideti usor gura si va bagati limbile unu la altu in gura nu altundeva... :*:p

| cryss_7938 a răspuns:

Saruto odata
daca t iubeste nu s va supara

pupo normal sh dupa poate cadeti l akord so pupi french

succes:X

| NoName_8963 a răspuns:

Pe bune? pffff stii ca pentru ca este prima data cand faceti asta amun2 cred ca un singur explicat e destul pentru ca practica s-o faci cu ea sincer cred ca iubitata sar supara daca ar afla nu?

| NoName_8963 a răspuns:

Sincer iubitata sar supara rau

| NoName_8963 a răspuns:

Oho

| AngelOrDemon a răspuns:

Pai... In Parc Stati si va plimbati si la un moment dat ii zici ca vrei sa o saruti? e Bun? eu nu stiu ca nici eu nu m-am sarutat niciodatabig grinbig grinlaughing

| sshhhhhttttt a răspuns:

Cum sa fii de 4 zile si sa nu te saruti cu ea straight face?
pai ce faci cu ealaughing?
stai doar si te uiti la eAlaughing?

| LexuKrys explică:

Va multumesc tuturor laughing Dar eu stiu sa sarut ea nu stie laughing eu am invatat la adevar si provocare laughing