| Astaestecsf a întrebat:

daca o fata si un baiat amandoi de 15 ani, fac sex protejat (cu prezervativ ) se poate intampla ceva?, adica daca ar patii ceva fata, sau nu stiu, lasati-mi voi raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care intotdeuna se intretin doar contacte sexuale protejate printr-o metoda adecvata si sigura, se considera ca teoretic in proportie de peste 96-98% formarea si instalarea unei sarcini devine imposibila, indiferent de perioada ciclului menstrual in care se intretine contactul sexual. O persoana responsabila care respecta femeia si regulile minimale privind folosirea protectiei pentru a preveni procreerea involuntara, va avea mereu parte de satisfactiile si placerile deosebite oferite de un act sexual sigur si reconfortant. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In cazul actului sexual protejat nu se poate intampla: sa ramana gravida sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.