| Roker1Cata a întrebat:

Dati-mi va rog citeva sfaturi pentru a-mi face o prietena. Eu sint putin timid si nu stiu cum sa imi fac o prietena

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Pentru inceput trebuie sa iti alegi o fata cu care te intelegi bine cu ea si esti sigur ca aceasta nu te va rani niciodata, orice ar fi. Dupa care trebuie sa aplici capitolul comunicare. Vorbeste cu ea, cu timpul incepe sa o alinti si la un moment dat, cand esti pregatit spune-i ceea ce simti pentru ea.Bafta!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu ceri numai 5 sfaturi, inseamna ca pe celelalte 95 le stii. Astep sa le vad pe acestea, pentru a nu ne repeta.

| Azµre a răspuns:

Simplu :
1)Vorbește cu ea
2)Invit-o în oraș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te bagi cu ea în seamă, comunicarea e cea mai importantă.
O respecţi, o răsfeţi.
Contează să fi om de caracter.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Iti poti face o prietena vorbind cu ea zilnic, nu doar s-o privesti. Apropie-te si tu de respectiva... big grin

| lastride a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti putin pe net despre "invingerea" timiditatii. Chiar au logica si efect unele informatii in legatura cu, combaterea timiditatii.

Oricum cea mai buna metoda este socializarea. Bafta